Akedemik Personel:
Zamlı Sigara Fiyatları 2013 Marlboro Sigara Fiyatı Fırladı


 Hükümet yeni düzenleme yapmazsa 1 Ocak 2013 tarihinden itibaren sigarada ÖTV 4 puanartışla yüzde 69 olarak uygulanacak. Bu, sigaraya en az yüzde 20 zam anlamına geliyor.
Hükümetin tütün  uygulanan Tüketim Vergisi’nde (ÖTV) yıl sonuna kadar yeni bir düzenleme yapmaması durumunda, bu kalemdeki ÖTV oranı yaklaşık bir yıl önce alınan ancak yürürlüğü 31 Aralık 2012′ye kadar ertelenen karar uyarınca 1 Ocak’tan itibaren dört puan artışla yüzde 69 olarak uygulanacak.
 
 
JTI BUNU HER YIL YAPIYOR
Philip Morris 2013 yılı zamlı sigara fiyatlarını açıklarken, bünyesinde Winston, Camel ve Monte Carlo olan JTI (Japan Tobacco International) ise henüz fiyat listesini açıklamadı. Sigaraya zam geldikten sonra JTI firması zamlı fiyatları hemen açıklamıyor. Eski fiyatıyla piyasada bir süre daha satışa devam eden JTI tüketici alışkanlıklarını değiştirerek pazar payını artırma çabasında.


 
 

ÖTV oranının yüzde 69′a çıkarılmasının sigara satışfiyatlarında yüzde 20′nin üzerinde bir zamma neden olacağı belirtiliyor. Maliye Bakanlığı, 13 Ekim 2011′de yayımlanan bir kararname ile sigara ve tütünürünlerinde ÖTV’yi yüzde 63′ten yüzde 69′a çıkarmış ancak gelen tepkiler üzerine sigaradaki ÖTVoranını 31 Aralık 2012′ye kadar geçerli olmak üzere yüzde 65′e düşürmüştü.Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

ÖYP başvuruları başladı
Bin 165 kadronun yer aldığı ÖYP tercih işlemlerine başvurular, bugün alınacak

Haberi Oku