banner374
 Ülkemin bu haline inanamıyorum ve artık dayanamıyorum.

Daha dün insanlar neşe ile dolaşıp pazardan domates, biber alır, küçük kavgalarını, ufak atışmalarını, tatlı dedikodularını yapardı. Evine giden iki kişi yolda rastlaşınca ya parasızlıktan bahseder ya da havadan sudan konuşurlardı.

 Ne oldu böyle gün doğdu, gün battı ve her şey değişti ülkemde. Şehit haberleri eksilmiyor. Bir can dahi dünya kadar değerli iken önce üçer beşer, sonra onar yirmişer şehit haberleri gelmeye başladı. Canlarımızı kuzularımızı Mehmetlerimizi, polislerimizi  gurup gurup  kara toprağa verip Allah'a yolluyoruz. 

 Sanki kara bir bulut çöktü birden ülkenin her yerine. Bir gün al bayrağımı gördüğümde gözüme yaşlar dolacağını hayal bile  edemezdim. Ben bayrağımı hep bayramlarda gördüm, bayramlarda sevdim.

 Daha önce bayrağım, Al bayrağım bana hürriyetimi, özgürlüğümü, bağımsızlığımı anlatırdı; sevinç verirdi. Şimdi her gördüğüm bayrak sanki yüreğime tekrar tekrar bir süngü gibi batıyor. Şehitlerimizi, kınalı kuzularımızı, onların bayrağa sarılı sıra sıra tabutlarını hatırlatıyor. Bu gün bana sevinç vermiyorsun Al bayrak.

Pahallılık, yoksulluk, para, mal, mülk hepsi değersiz artık gözümüzde. Çaresizce kaybettiklerimize ve birbirimize bakıyoruz. Yaşadıklarımıza inanamayarak.

Bu iş nasıl bu hale geldi anlamaya çalışıyoruz. Herkes gönlünün derinliklerine varacak   bir ses, bir nefes bekliyor. Gönüller dayanmıyor artık. Kaldırır yanı kalmadı yüreklerimizin bu acıyı.

Yarabbim evlatlarımıza yardım et,

Yarabbim ellerimizde büyüttüğümüz, yemeyip yedirdiğimiz, giymeyip giydirdiğimiz can çiçeklerimiz, ana kuzularımız kendi vatanında  Alpaslan’ın, Fatih’in, Yavuz’un at koşturduğu topraklarda şehit ediliyor.

Yarabbim yavrularımızın sıra sıra tabutlarına artık dayanacak gücümüz kalmadı. Her zaman her daim her şeyde karar ve takdir senindir, bu millete yardım et,

"Kün fe yekün”de artık. Sen "ol”de olsun...

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
BESNILI 8 ay önce

hocam agzina yuregine saglik bu ulkenin senin gibi insanlara cok ihtiyaci var