banner406
banner396
 Bilişim çağını yaşadığımız bu çağda milli eğitim bakanlığı bilişime bazı atılımlarda bulundu fakat en önemli olan bilişim öğretmenliğine gereken önemi vermedi, bir çok okulda bilişim sınıfı olmasına rağman bilişim öğretmeni yok.Ortada temeli atmak için kepçe var ama Kepçe operotörü kepçenin başında yok.Milli eğitimde de eğer bilişimde büyük atılımlar peşindeyseniz sadece bilgisayarları almak veya fatih projesine imza atmakla olmaz,en önemli olan Bilişim öğretmenleride bu atılımın başına getirmelisiniz.

 Bir bilişim öğretmenimizin gönderdiği maili sizin insafınıza sunuyorum ve bu haykırışı ve isteği artık MEB yetkilileri görmeli.Bu atama  öğretmenlerimiz için ayrıca eğtim sistemimizin geleceği için yapmalı.

Sayın Sedat Değer

Merhabalar, İyi çalışmalar.

Bilişim öğretmenliği bölümümüz, şu an ki eğitim politikaları ile bilişim çağının yaşandığı bir dönemde gerektiği değeri görememekte,86 puan gibi yüksek puanlarla bile ataması yapılamaz hale gelmiştir. Bir de bunun üstüne bilişim bölümümüz, Sayın Ömer Dinçer’in “çocuklarımız zaten bilgisayarı bilerek okula geliyorlar, bilişimcilere gerek yok” sözü ile de gittikçe aşağılanmış, kutsal bir meslek olan öğretmenlik için emek verdiğimiz, zorluklarla ve yüksek puanlarla okuduğumuz bölümün öğrencisi olan bizleri son derece derinden yaralamış ve üzmüştür.

Bilişim öğretmenliğine gereken önemin, değerin ve kadronun verilmesini hepimiz ümitle beklemekteyiz. Bunun dışında yukarıda belirttiğimiz teknoloji ve tasarım önceliği konusundaki hak ihlalinin de giderilmesini talep etmekteyiz. Hem bilişime az kadro verilmesi, hem de teknoloji ve tasarım için bize öncelik verilmemesi tabiri caizse bölümümüzü “acınacak öğretmenler” durumuna getirmiştir. Bizi bu acıdan çıkaracak politikaları ve düzeltmeleri sabırsızlıkla beklemekteyiz.

40.000’lik bir atama olacak ve biz bu atamanın en adaletli şekilde yapılmasını istiyoruz. Gerek fatih projesi olsun, gerek 4+4+4 sistemi olsun gerekse de bilişim teknolojileri dersinin 5. sınıflara tekrar verilmesi ve ders saatimizin tekrar artırılıp zorunlu seçmeli ders olması sebebiyle bunlara ilaveten bir de illerimizdeki bilişim teknolojileri öğretmenlerine olan ihtiyaç göz önünde bulundurulduğunda sizlerden beklentimiz artmaktadır. 86 puanlarla açıkta kalmak ve beklemek istemiyoruz. Vatana millete hizmet ve görev aşkımızla mesleğe başlamak istiyoruz. 40.000’lik bir alımda makul seviyelerde yani 1600 2000 gibi bir kontenjan istemekteyiz.

40.000’lık bir alımda en azından %4 - 5 aralığına denk gelen 1600 - 2000 gibi bir atama bekliyoruz. Gerekli düzenlemelerin yapılacağını ümit ediyoruz. Şimdiden teşekkürler. Çalışmalarınızda kolaylıklar diliyoruz. İyi günler teşekkürler.

Arkadaşımızın istediği 2000 atama bence az bile çünkü bu atamalar ile ihtiyaç giderilemez ama en azından bir nebze ihtiyaçları karşılamak için 2000 bilişim öğretmenini 40 bin ilk atamasında atamasını yapmalısınız

SEDAT DEGER
eğitim yazarı
mebpersonel.com


Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
bt öğretmeni 2012-08-02 16:19:16

2010 kopya olayında atanamayan birçok bilişimci de 2011 de verilen 118 kadro ile yıkılmış puanlar 89 da kalmış hemde öğrencilerimiz bilgisayar biliyor denilerek akıl almaz şekilde aşağılanmıştır.çocuklarımız türkçe konuşuyor türkçe dersine gerek yok demekten ne farkı vardır.teknolojinin çöpe gitmemesi için bt öğretmeni her okulda olmalıdır.meb anlaşılan öğretmen almıyor teknoloji satın alıyor.

Avatar
bilişim 2012-08-02 16:49:16

bilişime gereken önem verilmeli... yazık artık yanlış politikalarla gelecek köreltilmemeli..

Avatar
bilişim 2012-08-02 16:59:01

gerek f@tih projesi gerek 4*3 gerekse ilkokullarda 5.sınıflara bilişim dersinin konması ve zorunlu olması gibi sebeplerle bu atamada ve bundan sonraki atamalarda artan bir ivme ile bilişim öğretmenleri sayısı artırılmalıdır.

Avatar
bilişim fatihi 2012-08-02 17:01:03

en çok ihtiyaç olan bölüm ne hale geldi olacak iş değil. meb kimse geleceği düşünmüyor sanırım.

Avatar
bilişim öğretmeni 2012-08-02 17:01:21

birçok kişiden daha iyi puanlarla yerleştik biz bu bölümlere,şimdi bize çocuklar zaten bilgisayarı bilerek geliyor diyemezsiniz buna hakkınız yok.yeter artık

Avatar
fatih 2012-08-02 15:27:17

bilişim çağındayız ve bilişim öğretmenleri işsiz....tükten bir toplum değil üreten bir toplum için en az 2000 kadro isityoruz..

Avatar
bilişim şart @fatih 2012-08-02 16:04:33

bt derslerinin seçmeli hale gelmesiyle bt desine verilen önem azaldı ve her atama döneminde açılan bt kadrosu oranı büyük bir düşüşe geçti (%1'in altında). bt derslerine eskisi gibi önem verilerek zorunlu dersler kapsamına alınması, kapsamının güncellenerek geliştirilmesi ve 1600-2000 arası bir kadro açılması, bilişim mezunlarını bir nebze olsun rahatlataacaktır.

Avatar
böte 2012-08-02 16:59:15

yalnış politikalar sonucu bölümümüz neredeyse kapanmak üzere bir hale getirilmiş ve ihtiyaç gösterilen ,lk 20 de bile yer almamaktadir.yeni bir yalnış yapılmaması için bu atamada lütfen kulak verin bize.