banner374
         Gün geçmiyor ki eğitimde yaşanan aksaklıklara , sorunlara bir yenisi eklensin. Her geçen gün biraz daha fazla yap boz tahtasına dönen eğitim sistemimizde en çok mağdur olanların başında da öğretmenler gelmektedir. Sınırsız nesil yetiştirelim derken sorumsuz bir nesil yetiştirdik. Daha uygar daha çağdaş daha özgür daha girişken bir nesil yetiştirelim dedik ve başardık.  Daha sorumsuz, daha başı boş , daha saygısız  her geçen gün dünya gerçeklerinden uzak bir nesil yetiştirmeyi başardık.
        Gün geçmiyor ki öğretmenlere veliler tarafın fiziki ve sözlü şiddet vakası yaşanmasın. Veli öğretmenin artık çocuklarına bir laf dahi söyleyemeyeceğini düşünecek kendisine bir özgüven sağlamış. Neymiş efendim sen benim çocuğuma bir şey yapamazsın. Velisinin bu sözünü işiten çocuktan bir hayır gelir mi artık...
        Yarın büyüyecek sokakta başı boş gezecek ona buna sataşacak... Ondan sonra suçlu yine öğretmen olacak. Daha önceki yazılarımda  da hep belirttim . Bizim bu çocuklardan önce velileri okula alıp alfabeyi öğretmemiz gerek. Sonra kelimelerin anlamlarını... Öğretmenin kelime anlamını...Bu velilerle bu eğitim sistemi çökmüştür.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
doğru 3 yıl önce

doğru diyorsun hocam, ama her eks duymuyor görmüyor

Avatar
okulöncesi 3 yıl önce

eğitim sisteminin temeli çöküntüye uğradı.