banner406
banner396
05 Nisan 2015 Pazar 17:34
2015 Yds Soruları Yorumları Zor mu Kolay Mı ? ( 5 Nisan 2015)
YDS İlkbahar Sınav Soruları ( 5 Nisan 2015 YDS Soruları)  YDS soruları nasıldı . YDS soruları zor mu? Kolay mı? YDS İlkbahar sınav soruları yorumları için doğru yerdesiniz.2015 YDS İlkbahar Dönemi Sınavı Ösym tarafından yapıldı. YDS  ilkbahar soruları için adaylar 5 Nisan 2015 Saat 09:30'da başlayan YDS ilkbahar Sınavında  80 soru için 2.5 Saat(150 Dakika ) süre verildi.YDS soruları  Almanca, Arapça, Bulgarca, Farsça, Fransızca, İngilizce, İspanyolca, İtalyanca, Rusça ve Yunancadan yapılacak sınavlarda çoktan seçmeli 80 sorudan oluşan testler kullanıldı. Bu diller için sınavda sözcük bilgisi, dil bilgisi, çeviri ve okuduğunu anlama soruları bulundu.


DİKKAT:  YDS Soruları telif hakları ÖSYM’ye aittir. YDS Soruları, ÖSYM Yönetim Kurulu tarafından yayımlanmasına karar verilenler hariç, hiçbir kişi veya kuruma verilmez. Sorular, basılı veya İnternet ortamında yayımlanamaz.

ÖSYM’nin yazılı izni olmadan, hangi amaçla olursa olsun, tamamının veya bir kısmının kopya edilmesi, fotoğraflarının çekilmesi, herhangi bir yolla çoğaltılması, kullanılması veya yayımlanması yasaktır. 

Aksi yönde fiillere karşı, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu gereğince kanuni yollara başvurulacaktır. Sınava giren adaylar, bu durumu kabul etmiş sayılırlar. 

YDS soruları ÖSYM tarafından yapılan açıklamada YDS İlkbahar sorularının tamamkı yayınlamayacak. 


Yukarda ki açıklamada görüdlüğü üzere YDS Sorularınn sadece bir kısmı ösym tarafından yayınlacak ve ÖSYM tarafında yayınlanacak YDS sorularının dışında YDS soruların paylaşılması yasak. 

YDS soruların zorlıuk derecisini ve YDS soruları zor mu kolay mı şeklinde yorumlar yapılabilecek.
YDS  DEĞERLENDİRME  SONUÇLARI

Çoktan seçmeli sorulardan oluşan testlerin uygulandığı sınavların cevap kâğıtları ÖSYM’de optik okuyucu ile okunacak ve bilgisayar ortamında değerlendirilecektir. Değerlendirme sırasında yalnız doğru cevaplar dikkate alınacak, yanlış cevaplar dikkate alınmayacaktır. Sınavdan sonra yapılan analizlerde bir testteki sorulardan herhangi biri, biçimsel veya bilimsel bir nedenle ÖSYM tarafından “geçersiz” sayıldığı takdirde, ilgili testte yer alan sorulardan herhangi birini işaretleyen tüm adayların bu soruyu doğru cevapladığı kabul edilecektir. Adayların doğru cevap sayıları toplanarak 100 üzerinden YDS puanları hesaplanacaktır. Test hazırlanmayan dillerde çeviriler ÖSYM'de kurulacak olan jüriler tarafından değerlendirilir. Bu değerlendirme 100 tam puan üzerinden yapılır. 

Yabancı dil seviyesi tüm adaylar için geçerli olmak üzere 100 tam puan üzerinden, 90 – 100 arasındaki puanlar 

(A) seviyesi, 80 - 89 arasındaki puanlar 

(B) seviyesi, 70 - 79 arasındaki puanlar

(C) seviyesi, 60 - 69 arasındaki puanlar

(D) seviyesi, 50 - 59 arasındaki puanlar

(E) seviyesi olarak kabul edilir. 


Bu seviyelerden hangilerine ne miktarda tazminat ödeneceği ilgili mevzuata göre tespit edilecektir. 


YDS SINAV SONUÇLARININ BİLDİRİLMESİAdaylar sınav sonuçlarını T.C. Kimlik Numaralarını ve şifrelerini kullanarak ÖSYM’nin https://sonuc.osym.gov.tr İnternet adresinden öğrenebileceklerdir. 

Adaylara sonuç belgesi gönderilmeyecektir. İnternet sayfasında ilan edilen sonuç bilgileri/duyurular adaylara tebliğ hükmündedir. İlgili kamu kurum ve kuruluşları adaylara ait sonuç bilgilerini, Merkezimize resmi olarak başvurdukları takdirde web servis üzerinden alabilirler. 

ÖSYM, adaylara yönelik sınav sonuç belgelerinin doğrulanmasını sağlamak üzere “Sonuç Belgesi Kontrol Sistemi” işlemini hizmete sunmuştur.

Bu amaçla kullanılmak üzere Sınav Sonuç Belgelerinin en alt kısmına, sistem tarafından rastgele üretilmiş bir “Sonuç Belgesi Kontrol Kodu” basılmaktadır. 

Söz konusu işleme https://sonuc.osym.gov.tr üzerinde Sonuç Belgesi Kontrol Sistemi sayfasından ulaşılmaktadır


Son Güncelleme: 05.04.2015 17:34
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.