banner406
banner396
29 Aralık 2015 Salı 11:22
2016-2017 yılı VGM burs sonuçları açıklandı
 Türkiye'de çeşitli üniversitelerde okuyan öğrenciler ortak bir heyecan yaşıyor; VGM burs sonuçlarının açıklanması... 24 Aralık Perşembe günü uzun zamandır beklenen Kredi ve Yurtlar Kurumu'nun (KYK) burs sonuçlarını açıklamasının ardından öğrenciler Vakıflar Genel Müdürlüğü (VGM) burs sonuçlarının açıklanmasını bekliyordu. Heyecanlı bekleyiş VGM burs sonuçlarının açıklanmasıyla sona erdi. Geçen sene Ocak ayında açıklanan VGM burs sonuçları bu yıl erkenden erişime açıldı. Vakıflar Genel  
Müdürlüğü'nün resmi sitesinden yapılan açıklamaya göre ''2015-2016 öğretim dönemi Vakıflar Genel Müdürlüğü Ortaöğrenim Burs başvuru sonuçları açıklanmıştır. Bu yıl 28 Eylül – 28 Ekim 2015 tarihleri arasında internetten alınan ortaöğrenim burs başvuruları, Vakıflar Yönetmeliği (R.G. 27.09.2008 / 27010) ve eki Vakıflar Genel Müdürlüğü Eğitim Yardımı Değerlendirme Kriterleri (ek-16)’ya göre değerlendirilmiştir. Burs almaya hak kazanan öğrencilere 2015- 2016 öğretim döneminde önümüzdeki Ocak ayından itibaren aylık 60,00 TL burs ödemesi yapılacaktır.'' denildi. 2016-17 eğitim öğretim yılı VGM burs sonuçlarını haberimizde yer alan bağlantı sayesinde öğrenebilirsiniz.


Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından verilen bursu almak için başka bir yerden burs almıyor olmak şartı aranmaktadır. Bu yönüyle bakıldığında KYK burs sonuçlarının açıklanmasından önce VGM burs sonuçlarının açıklanmaması anlaşılabiliyor. Geride kalan eğitim döneminde VGM bursu almaya hak kazananlar Ocak ayında açıklanmıştı. Vakıflar Genel Müdürlüğü'nden burs almaya hak kazanan öğrencilere eğitim öğretim dönemi boyunca 8 ay süreyle 200 TL burs yardımı yapılacak. Bu dönem VGM'nin bin 154 öğrenciye burs vermesi bekleniyor.

Burs almaya hak kazanan öğrencilere bursları, okumakta oldukları eğitim kurumunun bulunduğu ilin bağlı olduğu Vakıflar Bölge Müdürlüğünce ödenecek olup öğrencilerin burs almaya devam ettikleri süre boyunca tüm iş ve işlemleri ilgili Vakıflar Bölge Müdürlüğü tarafından takip edilecektir. Vakıflar Genel Müdürlüğüne bağlı 25 tane Bölge Müdürlüğü bulunmaktadır. Bölge Müdürlüklerinin sorumluluk alanında bulunan illere ve Bölge Müdürlüklerinin iletişim bilgilerine www.vgm.gov.tr adresinden erişmek mümkündür.

KİMLERE VGM BURSU VERİLMEZ?

Vakıflar Genel  

Müdürlüğü tarafından; sürekli bir işte çalışarak en az asgari ücret düzeyinde ücret alan veya gelire sahip öğrencilere, Polis Akademisi ile askeri okul öğrencilerine, okumakta oldukları eğitim kurumunda ek süre öğrenim gören öğrencilere, yüksek lisans ve doktora öğrencilerine, Kamu kurumlarından karşılıksız eğitim yardımı ve burs alan öğrencilere ve Vakıflar Genel Müdürlüğünden muhtaç aylığı alan öğrencilere yükseköğrenim bursu verilmemektedir.

VGM BURSUNA NASIL BAŞVURULUR?

Vakıflar Genel Müdürlüğü Yükseköğrenim Burs Yönetmeliği (RG: 20/08/2013 – 28741) hükümleri gereği 2012 yılından beri yükseköğrenim öğrencilerine burs verilmektedir. Vakıflar Genel Müdürlüğü Yükseköğrenim Bursu için başvurular her öğretim dönemi için 15 Eylül – 30 Ekim 2015 tarihleri arasında Vakıflar Genel Müdürlüğü internet sitesi www.vgm.gov.tr üzerinden başvuru formu doldurulmak suretiyle alınmaktadır. Alınan başvurular, doğruluk kontrolleri yapılarak, Vakıflar Genel Müdürlüğü Yükseköğrenim Burs Yönetmeliği ve bu yönetmeliğin eki olan Yükseköğrenim Öğrenci Burs Yardımı Değerlendirme Kriterleri (Ek-2)’ye göre değerlendirilmektedir.(mynet)
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.