banner374
22 Şubat 2016 Pazartesi 22:26
3 ilde eğitime kar engeli
 Sivas’ın Yıldızeli ilçesinde dün akşam etkisinin gösteren kar yağışının ardından eğitime 1 gün ara verildiği duyuruldu. Konuyla ilgili Yıldızeli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'nün internet sitesinden yapılan açıklamada, ilçedeki ilk ve orta dereceli okulların yoğun kar yağışı nedeniyle bugün tatil edildiği belirtildi. Tipi şeklinde dünden itibaren devam eden yağış nedeniyle Yıldızeli İlçe Hıfzıssıhha Kurulu, eğitime ara verilmesine kararlaştı. İlçede kar yağışının etkisinin kaybetmesi halinde eğitime yarın devam edileceği belirtildi.
Ordu’nun 8 ilçesinde de yoğun kar yağışı nedeniyle ilk ve orta dereceli okullar bugün tatil edildi. İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, kar yağışı ve olumsuz hava şartları nedeniyle Ordu’nun Mesudiye, Kabataş, Gölköy, Korgan, Aybastı, Akkuş, Kumru ve Çatalpınar ilçelerinde ilk ve orta dereceli okullarda eğitim ve öğretime 1 gün ara verildiği verildiği duyuruldu.

Tokat’ın Niksar ilçesinde de yoğun kar yağışı ve elverişsiz hava şartları nedeniyle ilk ve orta dereceli okullar 22 Şubat Pazartesi (1 gün) tatil edildi. Ayrıca Yeşilyurt ilçesinde Şemseddinbey İlkokulu ile Bahçebaşı, Yeniköy ve Gündoğan ilkokullarında okuyan öğrenciler için eğitime 1 gün ara verildi. Almus ilçesinde ise ilk ve ortaokul dışında taşıma merkezine taşınan öğrenciler ile Pazar ilçesinde Ballıca-Ovacık, Doğançalı ve Ocaklı köylerinde taşımalı eğitime 22 Şubat Pazartesi günü ara verildiği açıklandı.
banner182
Anahtar Kelimeler:
ilde eğitime kar engeli
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol