banner374
15 Nisan 2015 Çarşamba 08:14
Bakan Nabi Avcı Açıkladı! Haftada 23 Saat O Ders Verilecek
 Bakan Avcı, 5'inci sınıflarda yabancı dil ağırlıklı yeni bir müfredat çalışması yapıldığını açıkladı. Maarif kolejlerinden esinlenerek hazırlanan çalışma kapsamında haftada 23 saat yabancı dil dersi verilecek

Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, 5'inci sınıflarda yabancı dil eğitimine ağırlık veren bir müfredat çalışması hazırladıklarını açıkladı. Öğrencilerin daha erken yaşta yabancı dil eğitimi almaları için yapılan çalışma maarif kolejlerinden esinlenerek hazırlandı. Haftalık 35 ders saatinin 23 saati yabancı dile, 6 saati de Türkçeye ayrılacak. Avcı "Önce pilot uygulamalarla başlayacağız. Hem fiziki, hem beşeri altyapıları müsait olan özel okullarımız müfredat doğrultusunda hemen geçebilecekler" dedi.

TEMEL LİSELERE NÜFUS AYARI

"Demokratik Vatandaşlık ve İnsan Hakları Eğitimi Projesi"nin (DVE/İHE) kapanış konferansında konuşan Avcı, her ilçede bir Temel Lisenin olacağına yönelik iddialara da açıklık getirdi. Avcı "Büyük ilçelerde bunu yapamazsınız. Ama küçük ilçelerin bazılarında birleşerek yapmalarını teşvik için böyle bir düzenleme var. Üsküdar ile Bilecik Pazaryeri'ni karşılaştıramazsınız. Nüfus olarak birbiriyle karşılaştırılamayacak ilçelerimiz var. Bu konudaki uygulama nüfuslara, ihtiyaca göre yapılır" diye konuştu. Avcı, 4+4+4 uygulamasını yaparken, eğitim dışı kalan çocukların tekrar eğitim sistemine çekmek için tedbirler alındığını, açık lisenin de bunlardan biri olduğunu söyledi. Avcı "Açık Lise kontenjanlarındaki artış, eğitim sistemine alamadığımız çocuklarımızı, almaya yönelik tedbirin sonucudur" dedi.

Sabah
banner182
Son Güncelleme: 15.04.2015 08:19
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
tarihçi 2 yıl önce

Zaten atanamiyorduk şimdi bide yabancı dil öğretmeni al bize hiç yer kalmasın denemevtahtası olduk iyice gelecek nesil İNGİLİZ MÜSLÜMANLAR nesli olacak......

Avatar
gezgin 2 yıl önce

meb birazda öğretmenlerin yararına işler yap ne olur. örnek ala sağlık bakanlığını. adalet bakanlığını. marangoz keseri gibi hep kendinize yontuyonuz. yeter artık be. bu gidişle başkanlık hayal.