banner374
10 Ekim 2015 Cumartesi 17:43
Barış eğitimden geçiyor
 Harriet Fulbright Enstitü’sünün başka bir ülkedeki ilk enstitüsü Türkiye’de açıldı. Açılış konuşmasında Harriet Fulbright, “Bu enstitü iki ülkenin ilişkilerinin geliştirilmesi açısından büyük önem taşıyor. Savaşların durmasını istiyorsak, insanların birbirlerini daha iyi tanımlarını sağlayan eğitime odaklanmalıyız. Türkiye’nin eğitime ne kadar ilgi gösterdiğini görüyorum ve bunu çok anlamlı buluyorum” dedi. Harriet Fulbright Enstitü‘sünün CEO’su Gökhan Coşkun ise bu açılışla bir hayalinin gerçekleştiğini söyleyerek, “Bugün çok büyük bir hayalim gerçek oluyor. Bu enstitü böylesine önemli bir dönemde Türkiye’nin yatırım yapılabilir olduğunu gösteriyor. Türkiye sadece günlük politik konuların dışında sürdürülebilir bir öneme sahip” dedi.
Toplantıya katılanlar arasında yer alan Türkiye’nin eski ABD Washington Büyükelçisi Namık Tan ise, şunları söyledi:
“Eğer gerçek bir medeniyet kurmak istiyorsak, eşit eğitim şartlarını sağlamamız gerekiyor. Çünkü medeniyet eğitimle kuruluyor. Bu enstitü de bu noktada çok önemli bir yerde.”
Toplantıya J. William&Harriet Fulbright Merkezi’nden yönetim kurulu üyeleri ve Ahiska Türkleri Dünya Birliği Başkanı Ziyatdin Kassanov da katıldı. Kassanov, “Fulbright merkezleri coğrafyanın gelişmesinde önemli bir misyonu üstleniyor. Eğitim olmayan yerde savaş olur kavga olur" dedi.

hurriyetegitim.com.tr
banner182
Son Güncelleme: 10.10.2015 17:43
Anahtar Kelimeler:
barış eğitimden geçiyor
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol