banner374
09 Mart 2015 Pazartesi 11:33
Bilişim Dersleri Kaldırılıyor
 Milli Eğitim Bakanlığının bilişim derslerini önümüzdeki yıldan itibaren seçmeli hale getireceği haberi sendikaların kulağına geldi.
Beşinci ve altıncı sınıflarda zorunlu olan Bilişim Teknolojileri ve Yazılım dersinin 2015-2016 eğitim öğretim yılından itibaren ortaokulda 5,6,7 ve 8'de seçmeli olabileceği bilgisi Talim ve Terbiye Kurulu uzmanları tarafından sendikalara bildirildi ve görüş alındı. Fatih Projesi sayesinde her öğrencinin bilgisayar kullanabildiği, öğrencilerden teknoloji bilgisini eksik hisseden veya farklı alanlarda kendisini geliştirmek isteyenlerin Bilişim Teknolojileri dersini seçmeli olarak alabileceği söyleniyor. 
Ders saatlerinin azaltılacağı ve yeni derslerin müfredata eklenmesi zaten söz konusuydu. Bu revizyona bakanlığın bilişim derslerinden başladığı görülüyor. Talim ve Terbiye Kurulunun çalışmalarının sonucunu hep beraber göreceğiz..
banner182
Son Güncelleme: 09.03.2015 11:37
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
bilişimin... 2 yıl önce

Mezun olduğum yıl dersler seçmeli olduğundan alımı az yaptılar atanamadım. tekrar hazırlandım yine alım az oldu atanamadım. tamam artık atanamam dedim askere gittim ve sınava 1 ay kala dersler zorunlu oldu ama ben askerde olduğumdan sınavdan kötü sonuç aldım atanamadım. şimdi 80.7 ile Türkiye genelinde 24 bin deyim 0 puanla millet atanıyor. atama 80.8 de kalmış ben tekrar sınava hazırlanmaya çalışırken bu haber geliyor. Ben bu haberin sonuna ne yazıyım şimdi ?

Avatar
21yy 2 yıl önce

böyle bişey olamaz hatta ders saati attırılmalı

Avatar
21yy 2 yıl önce

böyle bişey olamaz hatta ders saati attırılmalı

Avatar
bilişimci 2 yıl önce

Allah belanızı versin. bir gün o bilgisayar bilen tüm çocukların sonu felaketle sonuçlanacak....

Avatar
bilişimci 2 yıl önce

hayatınız yalan dolan milleti galeyana getirmek. meb yalanladı bu haberi