banner374
20 Kasım 2015 Cuma 16:05
BİLİŞİM ÖĞRETMENLERİ ROBOT PROGRAMLAYACAK

 ANKARA (İHA) - Bilişim Teknolojileri Eğitimcileri Derneği, Milli Eğitim Bakanlığı Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü himayesinde 26-27 Kasım 2015 tarihlerinde Ankara Atölyesi’ni gerçekleştiriyor.

Gazi Üniversitesi'nin ev sahipliğinde ve Bilişim Garaj Akademisi'nin sponsorluğunda alanın uzman isimlerinin bir araya geleceği Ankara Atölyesi'nde bilişim öğretmenlerinin robot programlayacakları, mobil uygulama geliştirecekleri ve 3B yazıcıdan çıktı alacakları etkinlikler gerçekleştirilecek. Etkinlikte Gazi Üniversitesi BÖTE Öğretim Üyesi Doç. Dr. Selçuk Özdemir, robot programlama ve 3B konusunda deneyimlerini paylaşarak öğretmenlere uygulamalı eğitim verecek. Mobil Uygulama Geliştirme kitabı yazarı Buğra Ayan ise, mobil uygulama geliştirme konusunda deneyimlerini paylaşarak uygulamalı eğitim verecek. Alanın uzmanları "Bilgisayarca Düşünme, 21. Yüzyıl Becerileri" gibi birçok konuyu atölyede irdeleyerek eğitim teknolojilerine yönelik eğitimde yarışmaya dayanan kahoot etkinliği, iz bulma etkinliği gibi aktiviteleri gerçekleştirecekler.
Birçok üniversiteden BÖTE öğretim üyelerininde konuk olacağı etkinlik, ücretsiz olarak bilişim teknolojileri öğretmenlerine sunuluyor. Atölyeye katılım için http://atolye.bte.org.tr/ adresinden başvuru yapılabiliyor.,

banner182
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol