banner406
banner396
01 Temmuz 2015 Çarşamba 13:10
Bu İlçenin Okula İhtiyacı Varken Milli Eğitim Müdürlüğü  Okul Kapatıyor

      Yeni bina ile RAM ( Rehberlik araştırma merkezi) yapılması gerekirken Menteşe ilkokulu kapatılarak RAM yapılmasının bir çözüm olmadığının altını çizen ve 250 dolayındaki öğrencinin zaman içinde diğer okullara geçmesiyle ilçeye sorundan başka bir şey getirmeyeceğini  dile getiren Milas Eğitim Sen Temsilcisi Mustafa Ali Demirci konu ile ilgili basın açıklamasında şu ifadelere yer verdi;

 
DUYDUK DUYMADIK DEMEYİN MENTEŞE İLK OKULU KAPATILIYOR!


    Milas ilçe milli eğitim müdürü sayın İradet Genç geçen eğitim ve öğretim yılında İmam-Hatip Orta okulu yapamadığı Menteşe İlkokulunu bu yıl intikam alır gibi kapatma kararı aldı

    İlçemizde 1937 yılından bu yana ilkokul olarak eğitim ve öğretime hizmet veren Menteşe ilkokulu RAM ( Rehberlik araştırma merkezi) yapılmak üzere gelecek yıldan itibaren öğrenci alımı durdurularak kademeli olarak 4 yıl içinde kapatılma kararı alındı.


Komisyon Hangi Eğitim Paydaşına Danışıp da Okul Kapatma Kararı Aldı ?
 
    Okul öncesi eğitiminin de verildiği okulumuz komisyon kararı ile kapatılacaktır. Peki bu komisyon kim tarafından, kimlerden ve hangi amaçla oluşturulmuştur? Komisyon kapatma kararını kendi özgür iradesi ile mi almıştır? Yoksa birileri tarafından direktifler mi almıştır? Komisyon bu kararı alırken öğrenci,veli,mahalle muhtarı ve sakinlerinin yanı sıra Milas’taki eğitim ve öğretimdeki paydaşlardan görüş almış mıdır?Hayır! Görünen o ki geçen yılın rövanşı alınmak istenmektedir.
 

Okul Müdürlerine 5 Yıldızlı Otellerde Verilen Seminer Parası RAM için Ayrılabilirdi

    İlçemizin RAM’a gereksinimi olduğu doğrudur.Ayrıca RAM’ın şu anda bulunduğu mekan görevlerini sağlıklı bir şekilde yerine getirebilecekleri bir ortam içermemektedir.Ancak kaş yaparken göz çıkarılmamalıdır.Sayın İlçe milli eğitim müdürünün Milas’taki yerel ve mülki amirlerle işbirliği yaparak arsa ve ödenek bulup Milas’a modern bir RAM kazandırması gerekmektedir. Fakat sayın müdür hiç gerek yokken yeni tadilattan geçmiş ilçe milli eğitim müdürlüğü binasını yeniden tadilat yaptığı gibi okul müdürlerine bodrumda 5 yıldızlı otelde seminer vermiştir. Kaldı ki bun seminer Milas halk eğitim merkezi salonunda pekala verilebilirdi.Tüm bu harcamalar RAM binası gibi eğitim ve öğretim kurumlarının gereksinimleri için kullanılabilirdi.

Biliyoruz ki ilçemizdeki okulların bir çok sorunu var.

78 yıldır Milas’a hizmet veren bu okul ülkemize ve ilçemize bir çok değer kazandırmıştır.Şahsen bende bu okuldan mezunum.


  İlçede Okul Sıkıntısı Varken Okul Kapatılması Eğitim Sorunlarını Arttıracak Öğrenciler Mağdur Olacak

   Bu okulun kapanmasıyla 250 dolayındaki öğrenci zaman içinde diğer okullara gidecektir. Bu durum bu okullarda öğrenci sayısının artmasına ,dersliklerin kalabalıklaşmasına ,zaman içinde de ikili öğretime geçişe neden olacaktır.İkili ve kalabalık sınıflardaki eğitim uzmanlarca onaylanan bir durum değildir. Yine ilçemizde okullarda derslik sıkıntısı bulunurken bir okul kapatılması bunu daha da ağırlaştıracaktır.
İlçemiz Güneş mahallesinde bulunan Ahmet Hamdi Helvacı oğlu oklunun binası boş olarak durmaktatadır. Bu bina RAM ve Özel Öğretim okulu değerlendirilebilir. Böylece kimse rahatsız olmaz. Ayrıca RAM da çalışan arkadaşlarda sağlıklı bir binaya kavuşmuş olurlar.
 

Kapanan Okuldaki Öğretmenler Norm fazlası olacak

    Ayrıca bu okulda görev yapan öğretmenler diğer okullara görevlendirilecektir. Bu durum okullarda norm fazlalığını ortaya çıkaracağı gibi çalışma barışını da bozacaktır.
Bu okulu kapatmakla Bahri Özkan,Münir Geçgil,Muammer Kabaçam gibi ilçemizde adı rahmetle anılan topluma mal olmuş,Milas’ta bir çok kişide emeği geçmiş saygıdeğer öğretmenlerimizin kemiklerini mi sızlatacaksınız.ben ve benim bu okuldan mezun olmuş bir çok kişinin çocukluk anılarını mı ortadan kaldıracaksınız.Dahası menteşe ilkokulu kültürünü yok edeceksiniz.

   AKP ilçe yönetimi ve Milas milletvekili sayın Hasan kökten böyle bir suça ortak olmayın ve okul kapatan bir parti olarak Milas tarihine geçmeyin.

   Sayın Hasan Kökten,seçim bildirgenizde Milas’a hizmet için adayım diyordunuz.İşte size fırsat ilçemiz Modern bir RAM gerekli.İsterseniz 6 ayda bu işi çözersiniz.Diğer partilerin milletvekilerinin de size bu konuda yardımcı olacağı olacağı engel çıkarmayacağı hatta destek olacağı düşüncesindeyim.Amacvınız okul kapatmak değil yeni okullar açmak olmalıdır düşüncesindeyim.

   7 haziran seçimlerinde Milas’ta oyların %70 ini alan CHP ve MHP ilçe yönetimleri Menteşe İlkokulunun kapanmasına izin vermeyin .Tarih sizide yargılayacaktır.Yereldeki politik gücünüzü kullanarak bu yanlışı durdurabilirsiniz.Milas ta bizlerin izni olmadan oldu bittilerle bir şey olmasın bizlerde karar sahibi olalım.
Bu okluldan mezun olanlar ,okul öğrencileri ve velileri,mahalle muhtarları ve duyarlı vatandaşlarımızın ilçe milli eğitim müdürlüğünü bu yanlıştan dönmesi için gerekli baskıyı oluşturalım.İlçe milli eğitim müdürlüğünü telefon ve faks yağmuruna tutalım ( faks no:5123972 ) Bu yanlışı hep birlikte düzeltelim.

   Kuran da ilk ayet” OKU” der iken, Hz Ali “Bana bir harf öğretenin bin yıl kölesi olurum” demişken 21.yüzyılda Milas’ta okul kapatmak hangi akla ve mantığa sığmaktadır.

   Karara onay veren sayın Milas kaymakamı Fuat Gürel’in ve İlçe milli eğitim müdürünün bir an önce bu yanlışı düzeltmelidirler.
Eğitim Sen Milas ilçe temsilciliği olarak bu işin takipçisi olacağız .Elimizden geldiğince Okulumuzun kapanmaması için mücadele edeceğiz.
 
EĞİTİM SEN MİLAS İLÇE TEMSİLCİLİĞİ

www.mebpersonel.com

Son Güncelleme: 01.07.2015 02:12
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
UFUK 2015-07-02 08:37:25

aynisi geçen yil balikesir edremitte oldu,okul kapatip binayi ek bina olarak halk eğitime verdiler.