banner374
16 Temmuz 2014 Çarşamba 14:40
Bursa’da 4+4+4 bir yıl daha ertelendi
 İlçe Kaymakamı M. Selman Yurdaer basın toplantısı düzenleyerek, öğrenci ve velilerini yakından ilgilendirecek eğitim sistemi ile ilgili bilgiler verdi. Yeni eğitim sisteminin 2015 yılında zorunlu uygulanmasını ele alan İlçe Kaymakamı Yurdaer, son bir yıllık zamanda Orhangazi’ye 3 yeni okulun yapılacağını söyledi Yurdaer, şöyle konuştu:
"Kanunun çıkmasıyla birlikte Orhangazi’de bir çok düzenlemeler yapıldı. Fakat hiçbiri net bir sonuç veremedi. Okul dönüşümlerinin bir yıl daha ertelenmesi bizim için bir avantaj olacak. Bu ertelenen son bir yıl içerisinde ise ilçemize 3 okul yapılması gerekiyor. Bu yapılan yeni okullar ile birlikte bu eğitim sıkıntısı ortadan kalkacak. Orkent ve Öğretmen Eyüp Topçu Anadolu Lisesi mevkiine birer okul yapılacak. Üçüncü okul içinse Orhangazi Belediyesi’nden arsa isteyeceğiz. Bu son bir yıl içerisinde yapılacak bu 3 okul yeni eğitim sistemini hayatımızda daha da kolaylaştıracak."
banner182
Son Güncelleme: 16.07.2014 14:41
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
öğretmen 2 yıl önce

iflas etti bu sistem kabul edilmeli,revize edilsin ilk ve ortaokul binaları ayrılsın tekrar 5+3+3 sistemi, daha iyi başımızada fatih terim hocayı verin vallahi şampiyonlar liginde kupa kaldırırız

Avatar
5+3+4 2 yıl önce

sistemine geri dönülmelidir

Avatar
yat 2 yıl önce

salla gitsin neyi doğru yaptınız