banner374
27 Mayıs 2015 Çarşamba 09:41
'Çocuklara Verilen Tabletler Sadece Oyuncak Oldu'
Fatih Koleji Genel Müdürü Kemal Pehlivan: 'Çocuklara Verilen Tabletler Sadece Oyuncak Oldu' 

"Fatih Projesi kapsamında çocuklara verilen tabletlerden dolayı ben eğitim ve öğretime şöyle bir katma değer sağladım diyebilecek bir eğitimci var mı ben merak ediyorum. Ama ben çevremden o tabletlerin bir oyuncağın ötesine geçmediğini, çocukların motivasyonunu olumsuz etkilediğini ve çocukların maalesef akademik olarak derslerinde geriye gittiğini görüyorum.Çünkü kaynak oluşturulmadı, kitaplar dijitale dökülmedi bunların hiçbirisi olmadan  çocukların eline verilmiş olan tabletler sadece oyuncak oldu. 
 
Biz de Fatih Koleji olarak bu konuda içerik oluşturma, öğrencilerimize ihtiyaç duyacakları kaynakları oluşturma noktasında eğitim müfredatları çerçevesince geliştirilmiş, hem kendi bünyemizde yazılım ekibimizin geliştirdiği hem de dışarıdan ortaklaşa çalıştığımız Tekno Fem isminde bir kurumla tamamen dijital içerik geliştirme, ve bunu öğrencilerin kendi evlerinde istediği vakitlerde kullanabilecekleri kaynaklar sunuyoruz. 
 
Eğitim kurumlarında kesinlikle teknoloji olmalı ama bunun kontrollü ve ihtiyaç olduğu kadar olması gerektiğini düşünüyorum."

Kaynak: egitimajansi
banner182
Son Güncelleme: 27.05.2015 09:44
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol