banner374
31 Temmuz 2015 Cuma 09:27
Dershaneler Bilim Kursu Mu Oluyor?

 Bakanlığın iptal kararı sonrasında, yeni bir yönetmelik hazırlığı yaptığı, bu yönetmelik ile oluşan boşluğa ilişkin düzenleme yapılacağı belirtiliyor.

Buna göre, dershanelerin bilim kursu ya da takviye kursu olarak hizmet vermesinin öngörüldüğü ve bu hafta yapılacak son toplantıda konuya ilişkin kararın verileceği belirtiliyor.

Yönetmelik ile yapılacak düzenlemeye göre, bu kursları açmak isteyenlerden tıpkı özel okullardaki gibi belli şartları sağlamaları istenecek. Bilim kurslarının altyapı bakımından sağlamaları gereken standartlar arasında, sınıf büyüklüğünden kapı genişliğine, pencerelerden yangın merdivenine kadar birçok şartın yer alacağı ifade ediliyor. Bakanlık yeni dönemde, merdiven altı kurslara geçit vermek istemezken, kursların da belirli bir sayının üzerine çıkmasına izin verilmeyecek. 

Milli Eğitim Bakanlığı ayrıca, bilim kursları için etkin bir denetim mekanizması oluşturarak, sigortasız öğretmen çalıştırma gibi tüm yasa dışı uygulamalar engellemeyi amaçlıyor.
banner182
Son Güncelleme: 31.07.2015 09:26
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
ahmet 1 yıl önce

işin özeti dershane isim değiştirecek ve daha pahalıya bu hizmeti almaya devam edeceğiz.

Avatar
dershane öğretmeni 1 yıl önce

evet, maalesef haberden anladığım kadarıyla kısıtlı kontenjan verilecek. bu nedenle dershaneciler de fiyatları artırıp az sayıda öğrencıden aynı parayı kazanacak