banner406
banner420
25 Mart 2019 Pazartesi 21:34
DYK Düzenleyen Okullar Tam Gün Tam Yıl Eğitim Kapsamına Alınacak mı?

Tam gün tam yıl eğitim konulu ilgi (c) yazınız incelenmiştir. Konuyla ilgili olarak; ilgi (a) Yönetmeliğin 155.maddesinin birinci ve ikinci fıkralarında;

"(1) Okul müdürlüğünce, çevrenin eğitim ihtiyacı fiziki kapasite, öğrenci-kursiyer potansiyeli, çevre şartlan, öğretmen durumu araç-gereç ve donatım girdileriyle bu kapsamda yapılacak faaliyetin içeriği gibi hususlar dikkate alınarak, okulun tam gün tam yıl eğitim uygulaması kapsamına alınmasu isteği ders kesiminden eylül avının son iş gününe kadar milli eğitim müdürlüğüne bildirilir.

(2) Oku! müdürlüğünce lıazıttamm etkinlik planının uygun bulunması hâlinde il milli eğitim müdürlüğünün teklifi üzerine valilik oluruyla tam gün tam yıl eğitim uygulaması kapsamına alınma kararı verilir denilmektedir.

İMAM HATİPLERE BAKIŞ 2018 RAPORU AÇIKLANDI
Ortaöğretim kurumlarının tam gün tam yıl eğitim uygulaması kapsamına alınması konusunun yukarıda belirtilen mevzuat hükümleri çerçevesinde Valiliğinizce değerlendirilmesi gerekmektedir.

Ayrıca destekleme ve yetiştirme kursları, koordinesi Bakanlığımız Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğünde bulunan ilgi (b) Yönerge kapsamında ve Bakanlıkça yapılan açıklamalar doğrultusunda açılmakta ve yürütülmekledir.

Bu çerçevede yapılan değerlendirmeye göre, destekleme ve yetiştirme kursları tam gün tam yıl eğitim uygulaması kapsamında bulunmamaktadır.
 

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.