banner374
29 Eylül 2015 Salı 10:14
İlk gün boş sınıf şoku
 İstanbul Avcılar’daki Seyit Onbaşı İlkokulu’na giden öğrenci ve veliler sırası olmayan sınıflarla karşılaştı. Geçen yıl prefabrik okulda eğitim alan öğrenciler, bu yıl yeni yapılan binaya taşınacaktı. İnşaat tamamlandı ancak sınıflar hazırlanamadı.

Öğrenciler sabah aileleriyle okula geldiler. Ancak, sınıflarda ne sıra, ne masa, ne de tahta vardı.
 

Okul yetkilileri velilere, bu haftanın uyum programıyla geçeceğini hatırlatarak, ilk gün sınıfların hazırlanacağını, salı günü de derslerin başlayacağını söyledi. 28 Eylül Pazartesi saat 11.00’e doğru belediye kamyonları geldi ve öğretmenler sıraları kamyonlara yerleştirerek, prefabrik okuldan yeni binaya taşıdı. Dün hazırlanan sınıflarda eğitim bu sabah başlayacak.


Okulun arka bahçesinde ise inşaat çalışmaları hâlâ sürüyor. Yetkililer, kumlar ve inşaat malzemeleriyle dolu bahçe bitene kadar öğrencilerin kullanımına açılmayacağını, bütün bu çalışmaların da bir hafta içinde yapılacağını söylediler.

4'üncü sınıf öğrencisi Berke Uzcan ise defteri ve kalemiyle okula geldi. Kapılara asılan isim listesinden sınıfını buldu. Ancak sınıfında ne sıra ne masa vardı.

Şu an kullanılmayan prefabrik okul.

HÜRRİYET
banner182
Son Güncelleme: 29.09.2015 10:15
Anahtar Kelimeler:
ilk gün boş sınıf şoku
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol