banner438

İlkokul Öğrencileri Eskimiş Tişörtlerden Poşet Yaptı

Ayazma İlkokulu öğrencileri naylon poşet kullanımını azaltmak amacıyla günlük alışverişte kullanılmak üzere eskimiş tişörtlerinden poşet yaptı.

Eğitim 11.01.2019, 22:38
İlkokul Öğrencileri Eskimiş Tişörtlerden Poşet Yaptı

Poşetler Yok Olurken Çevreye Kimyasal Bırakıyor

1 Ocak 2019′ dan itibaren alışverişlerde işletmeler tarafından ücretsiz verilen naylon poşetler / torbalar artık ücretli oldu. Bilindiği üzere Naylon poşetlerin hem kullanıcıya hem doğaya birçok zararı var. Öncelikle hiç önemsemeden günlük kullanıp attığımız bir poşetin karada ve denizlerde yok olması yüzyıllar alıyor. Yok olurken de doğaya kimyasal bırakıp kirletiyor.

Eski Tişörtlerden Çanta Yaptılar

Poşet yasağıyla birlikte öğrencilerimizde ve velilerimizde çevre bilincini sağlamak adına, minik öğrencilerimiz evlerinde kullanılmayan eskimiş tişörtleri değerlendirerek bez çantalar yaptıklarını belirtti.

Plastik Dışında Başka Materyallerin Kullanılacağını Bilmiyorlardı.

Öğrencilerimize plastik dışındaki çeşitli materyallerin de kullanılabileceğini göstermek amacıyla evlerinden kendilerine ya da büyüklerine ait eskimiş tişörtleri getirmelerini istedik. Öğrenciler öğlen arasında tişörtleri kesip bağlayarak günlük alış verişte kullanılabilecek çantalara dönüştürdü. Böylelikle alışverişte naylon çantanın dışında başka malzemelerin de kullanılabileceğini, eski eşyaların başka amaçlar için farklı şeylere dönüştürülebileceğini ve de bez çanta yapımının çok kolay olduğunu görmüş oldular" dedi.

Kaynak: www.mebpersonel.com
Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@