banner374
01 Şubat 2016 Pazartesi 15:11
'İmam- Hatipleri Fetullah Gülen kapattırdı'

Paralel devlet yapılanmasının lideri Fetullah Gülen'in; 28 Şubat sürecinde İmam Hatip liselerinin kapanması için çalışmada bulunduğu belgelendi.

BİCAN: İHL'LERİN KAPATILMASI İÇİN ÇİLLER VE YILMAZ'LA BİZZAT FETULLAH GÜLEN GÖRÜŞTÜ Doğru Yol Partisi (DYP) Eski Genel Başkanı Tansu Çiller'in Basın Danışmanı Mehmet Bican, Ankara 5. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen 28 Şubat davasında tanık olarak ifade verdi. Mehmet Bican duruşmada; 28 Şubat sürecinde hedef alınan Refah-Yol Hükümeti döneminde Tansu Çiller'in basın danışmanlığını yaptığını belirterek, "Ben yaşadım. Tansu Çiller ve Mesut Yılmaz'la bizzat Fetullah Gülen geldi ve görüştü. Bu görüşmelerin ana konusu 8 yıllık kesintisiz eğitimin çıkmasının faydalı olacağına ilişkin bunları ikna etmekti" ifadelerini kullandı.

TUNA: İMAM HATİPLERİN KAPATILMASINDA FETULLAH GÜLEN ÖNEMLİ ROL OYNADI Mehmet Bican'ın tanık ifadesi Akit TV'de yayınlanan Arka Plan programında gündeme geldi. 28 Şubat mağdurlarının avukatı Hüsnü Tuna, İmam Hatiplerin kapatılmasında Fetullah Gülen'in önemli rol oynadığını söyledi. Hüsnü Tuna; Tansu Çiller'in Basın Danışmanı Mehmet Bican'ın 28 Şubat davasında tanıklık yaptığını ve 'Ben yaşadım. Bu görüşmelerin ana konusu 8 yıllık kesintisiz eğitimin çıkmasının faydalı olacağına ilişkin bunları ikna etmekti' dediğini söyledi.

1997 SONRASI İMAM HATİP NESLİ KESİLDİ VE FETULLAH GÜLEN NESLİ ORTAYA ÇIKTI "Askerlere kızıyoruz. Askere akıl veren bu kafa" ifadeleriyle Fetullah Gülen'i eleştiren Hüsnü Tuna, "İmam Hatiplerin kapanmasından sonra ne oldu? Fetullah Gülen'in kolejleri ve İmam Hatiplerin yerine ikame oldu. 1997 sonrası İmam Hatip nesli kesildi ve Fetullah Gülen nesli ortaya çıktı. Bugünkü yargıdaki, polisteki ve bürokrasideki kumpaslar alabildiğine yayıldı. Bugün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a, Başbakan Ahmet Davutoğlu'na ve AK Parti'ye kızgınlıklarından birisi de İmam Hatip liselerinin yeniden açılması, paralel kolejlerin etkisini kaybetmiş olmasıdır" ifadelerini kullandı.

 
Anahtar Keli

banner182
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
Mstf 11 ay önce

Yalanin batsin

Avatar
yalan 11 ay önce

artık bu cemaatle ilgili hiç bir habere inanmıyoruz.fetö,ya kargalar bile güler bunlara

Avatar
Atanamayan Öğretmen 11 ay önce

Imam hatip liselerinden başka birşey bilmiyorsunuz siz ya.bide atanamayIP garson kasiyerlik özel güvenlik yapan hatta kağıt toplayan öğretmenlerimizi haber yapın. Atanmaları için uğraşın ayıp ayip

Avatar
harbi 11 ay önce

Yuh artik.Fetoyu bende sevmem ama adamin akliyla dalga gecmeyin.Bu gunlerde cevremde hep ayni yalakaliklar.Bu gun bunlari diyenler yarin farkli ruzgarlarda farkli hareket ediyorlar.