banner374
22 Aralık 2015 Salı 11:05
İstanbul' da 60 Okula 60 bin Kitap
 22 Aralık 2015 10:28
İstanbul' da 60 Okula 60 bin KitapPAYLAŞTWITTER
PaylaşTweetlePaylaşPaylaşGönder
İSTANBUL, (DHA) İSTANBUL'da "Kütüphanesiz Okul Kalmasın" projesiyle60 okula 60 bin kitap sağlanması için protokol imzalandı. İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Doğa okulları ve Doğan Egmont Yayıncılık arasındaimzalananeğitim-işbirliği protokolüyle tespit edilen 60 okula 60 bin kitapbağışlanacak.

"Kütüphanesiz Okul Kalmasın" sosyal sorumluluk projesinin protokolü İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü Muammer YILDIZ , Doğa Okulları Genel Müdürü Serkan Bünyamin Çelikten ve Doğan Egmont Yayıncılık Mali  

İşler Koordintörü Erdal Karakaya arasında gerçekleşti . Törene Doğa Okulları Türkçe Bölüm Başkanı Hurihan Yıldırım ve Eğitim Koordinatörü Adem Durmuş da katıldı.

İmzalanan protokolle İstanbul’da tespit edilen 60 okul için 60 bin kitap bağışlanması hedeflendi. İki ay içerisindegerçekleştirilecek olan projeyleöğrencilerin kitap okuma sevgisinin artırılması, “kütüphane bilincinin geliştirilmesi, sosyal yardımlaşma ve paylaşma konusunda toplumsal farkındalık oluşturulması hedefleniyor. Doğa Okulları öğrencileri tarafından bağışlanan kitap sayısı kadar Doğan Egmont Yayıncılık da kitap bağışında bulunacak. Böylece 60 bin kitabın toplanarak okullara ulaştırılması planlanlanıyor. Yetkililer, projeyle, okuyan okuduğunu anlayan ve öğrendiği bilgileri toplum yararına kullanan bireyler yetiştirmeyi amaçladıklarını belirttiler.
banner182
Anahtar Kelimeler:
istanbul da okula bin kitap
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol