banner374
24 Haziran 2015 Çarşamba 09:54
Lise taban Puanları 2015

   Teog Lise Taban Puanları...Geçtimiz yıllarda ve bu yılda da binlerce öğrenci sınav maratonu nedeniyle kendi yaşıtlarıyla yarıştılar. Bu yıl girilen teog sınavının sonuçları bildiğiniz üzere geçmiş günlerde açıklanmıştı. Açıklamanın ardından tüm öğrenci ve velilerin gözleri okul kontenjanları ve okulların taban puanlarının ne kadar olduğundaydı. Bu haberimizde sizler için hangi okulun ne kadar kontenjanı olduğunu ve taban puanlarının ne kadar olduğunu sizlerle paylaşacağız."TEOG YEP Okul Puanları 2015" adlı haberimizde 24 haziran tarihinde okul kontenjanları açıklandığı anda bu kontenjanları mebpersonel editörleri tarafından sizlere duyurulacaktır.

TEOG Lise Yerleştirme Esas Puanları-YEP bugün MEB TEOG sorgu ekranından açıklanacak. 

TEOG YEP puanlarını adaylar meb.gov.tr adresinden görebilecekler. TEOG 2015 YEP puanlarını görmek için adayların TC Kimlik Numarası, Doğum Tarihi ve sayfada çıkan Güvenlik Kodu bölümünü doğru şekilde doldurmaları gerekiyor. 

TEOG sınav sonuçlarının yayınlanmasının ardından öğrencilerin meraklı bekleyişleri son bulmuş oldu. Şimdide TEOG tercih işlemi heyecanı başladı.Yerleştirme yapılacak okulların tercihlere esas kontenjan tabloları, 24 Haziran 2015 tarihinde oges.meb.gov.tr internet adresinden ilan edilecektir.  Ayrıca bu süreçte yapılması gereken işlemlerle ilgili tüm ortaokul müdürlüklerinden bilgi edinilebilir. Öğrencilerin liselere tercih işlemleri, 6-16 Temmuz 2015'de e-okul sisteminden alınacak.

TEOG SONUÇLARI İÇİN TIKLAYIN


TEOG KONTENJAN VE OKUL PUANLARI İÇİN TIKLAYINIZ

Yerleştirme işlemleri için tercihler 6 Temmuz 2015 tarihinden itibaren 16 Temmuz 2015 saat 13:00’e kadar (Ramazan Bayramı tatili sebebiyle)  e-okul.meb.gov.tr internet adresinden yapılabilecektir.

Tercih işlemlerinde öğrencilerin taşıması gereken genel başvuru şartları nelerdir?

-2014–2015 öğretim yılında ortaokul 8’inci sınıfı başarıyla tamamlamış olmak,
-Başvuru yapılacak okulun kayıt kabul şartlarını taşımak,
-Yerleştirmeye esas puana (YEP) sahip olmak.
 
8’inci sınıfı başarıyla tamamlayan ve tercihte bulunan tüm öğrencilerin yerleştirme işlemleri;

-Tercihleri doğrultusunda,
-Okul kontenjanlarına göre,
-Yerleştirmeye esas puan üstünlüğü dikkate alınarak yapılacaktır.

Yerleştirme sonuçları 14 Ağustos 2015 tarihinde  e-okul.meb.gov.tr internet adresinden ilan edilecektir.

Yerleştirme işlemleri sonucunda öğrencilerin öğrenim görmeye hak kazandıkları okullar belirlenmiş olup kayıtları otomatik olarak yapılacaktır.
 
Mebpersonel // Özel Haber
banner182
Son Güncelleme: 24.06.2015 09:55
Anahtar Kelimeler:
Lise Taban Puanları
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol