banner374
23 Mart 2016 Çarşamba 09:32
Liselere profesör geliyor
Gökhan Kaya ANKARA

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın geçtiğimiz günlerde 'ortaokul ve liselere okul müdürü olarak doçent ve profesörlerin atanması' yönünde yaptığı açıklamaların ardından Milli Eğitim Bakanlığı(MEB) çalışma başlattı. Bu konuda gönüllü olan ve üniversiteler yerine ortaokul ve liselerde kariyerini sürdürmek isteyen doçent ve profesörlerle bir araya gelmeyi planlayan Bakanlık, bu akademisyenlerin talepleri doğrultusunda bir yol haritası hazırlayacak. Kendi ekibi ve oluşturacağı öğretmen kadrosuyla okul yönetimine gelmek isteyen bazı akademisyenlerin bu taleplerini de değerlendirecek olan Bakanlık, belirlenecek bazı pilot okullarda bu sistemi uygulayarak bu okulları dünyanın önde gelen kolejleriyle yarışır hale getirecek. Öte yandan birisi rektör olmak üzere iki profesörün bu projede görev almak istediğini Cumhurbaşkanı Erdoğan'a ilettiği öğrenildi. Erdoğan'ın bu iki akademisyenin belirlenecek pilot okullara yerleştirilmesi için Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı'ya talimat verdiği ifade edilirken, akademisyenlerin de bazı isteklerde bulunduğu kaydedildi. "Müdür yardımcılarını ve istediğim öğretmeni okulumda ben görevlendireyim. Bizden bağımsız okula atama yapılmasın" dediği öğrenilen akademisyenlerin, bu ve buna benzer taleplerinin neler olduğu üzerinde Bakanlık da çalışma başlattı.
TÜRKİYE
banner182
Anahtar Kelimeler:
liselere profesör geliyor
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
hamidi 9 ay önce

o profesörler dünyanın önde gelen üniversiteleri ile yarışamıyor kolejleri ile nasıl yarışacak. ya şu milli eğitimi polyanacılıktan biri uyandırsın. nesil heba oluyor nesil çürüyor. yarın çocuklarımızı evden çıkaramayacağız kendimiz okutup, kendi yanımızda iş sahibi yapacağız nerdeyse kimseye güven kalmadı.

Avatar
isimsiz 9 ay önce

işte bir torpil sistemi daha

Avatar
Mustafa YAZICI 9 ay önce

Hayırlı olsun.

Avatar
ZEYNEL 9 ay önce

Profesöre,Doçente gerek yok işin mutfağında yetişen biz öğretmenlere de aynı imkan verilsin bak sen eğitime öğretime ondan sonra

Avatar
ali 9 ay önce

Farklí çalışmalar olmalı bence.Ama imkan idealist öğretmen arkadaşlara verilse daha başarılı olunacağını duşunuyorum.