banner374
07 Mart 2016 Pazartesi 20:40
Mesleki eğitimdeki sorunları gidereceğiz
MEB Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürü Osman Nuri Gülay, Melikgazi Rehberlik ve Araştırma Merkezi'nde, meslek okulları müdürleri ile bir araya geldi. Meslek liselerinin sorunlarının konuşulduğu toplantı basına kapalı gerçekleştirildi.

Toplantıya konuşmacı olarak katılan MEB Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürü Osman Nuri Gülay, MEB'in yeni politikasını mesleki eğitimi geliştirme odaklı oluşturduğunu belirtti ve sözlerini şöyle sürdürdü:

"Çalışırken 38 yıl eğitime hizmet vermiş, 36 yılını da eğitim yöneticiliği ile geçirmiş biri olarak kalkınmamızın sanayiden ve mesleki eğitimden geçeceğini vurgulayan ve çalışmalarını bu doğrultuda oluşturan bir kardeşiniz idim. Bu benim için önemli bir konuydu, sonra da bir şekilde başına geçtik. Eğitimin 12 yıla çıkması, öğrencilerimizin tüm ortaöğretim kurumlarına sınav ile geçmesi, sanayide çırak yetişmemesi, öğrencilerimizin üniversite odaklı yetişmeleri ve velilerden de bu şekilde yönlendirilmesi sanayi ile aramızda bir takım sorunlar oluşturdu. Bu sorunları ortadan kaldırmak için var gücümüzle çalışıyoruz."

Genel Müdür Osman Günay, toplantının ardından, Milli Eğitim İl Müdürü Bilal Yılmaz Çandıroğlu'nu makamında ziyaret etti.
banner182
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
meslek mi 10 ay önce

mesleki eğitim mi kaldı sanıyorsunuz.Gidin okullara bir bakın ders işleniyormu acaba

Avatar
teknik öğretmen 10 ay önce

Teknik eğitim dibe vurdu,12 yıl öncede aynı şeyi söylüyordunuz,şimdide aynı şeyi söylüyorsunuz.Yazık bu ülkeye.Türkiyenin bir numaralı meslek lisesi bursa tophane bile dibe vurmuş,yılların tecrübesi teknik öğretmenlerde şevk kalmamış herkes teknik eğitim bitmiş diyor.Ama ne hikmetse bakanlık bu tecrübeli öğretmenlerin görüşlerini alıp teknik eğitimi eski günlerine nasıl kavuşturuzun çözümünü aramıyor.Varsa yoksa şov yapmak…