banner374
25 Ocak 2016 Pazartesi 16:27
Minik parmaklar geleceği programlayacak

 Başakşehir Living Lab, Finansbank, Microsoft Türkiye ve Habitat ortaklığıyla hayata geçirilen 'Minik Parmaklar Geleceği Programlıyor' projesi kapsamında ilk eğitimler başladı. Türkiye'nin 22 ilinde eş zamanlı gerçekleştirilen eğitimlerle teknolojiyle iç içe bir nesil yetişmesi hedefleniyor. Proje ile minikler programcılıkla tanışıp hayal güçlerini geliştirme imkanı bulacak. Başakşehir Living Lab Merkezi'nde teknolojinin verimli ve bilinçli kullanımına büyük katkılar sağlayacak program için verilecek eğitimler bir hafta sürecek.

TEKNOLOJİYİ SEVEN PARMAK KALDIRSIN

10 - 12 yaş aralığındaki öğrencilerin katıldığı program, Eğitimci Sultan Gürbüz ve Nurgül Kurca tarafından veriliyor. Eğitimin ilk gününde teorik bilgiler aktarılırken programın ilerleyen günlerinde ise öğrenciler program yazmayı aşama aşama öğrenecek.

Öğrencilere programlama mantığının öğretildiğini belirten Eğitimci Sultan Gürbüz, "Daha sonrasında ise katılımcılar hayal güçlerini kullanarak oyun kurmayı, kendi programlarını yazmayı öğreniyor. Belirlenen oyun üzerinden daha biz göstermeden kurulumunu yapıyorlar" dedi.

25-29 Ocak 2016 tarihleri arasında düzenlenen eğitimler iki grup halinde verilecek. Birinci grup 09.00-12.00, 2'inci grup 14.00-17.00 saatleri arasında eğitim alacak.

 
 
İhlas Haber Ajansı
banner182
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol