banner374
09 Aralık 2014 Salı 15:55
OBAMA : Gençler Bilişim Teknolojilerine Hakim Olmalı
 Uzun bir süredir gençlerin bilişim teknolojilerine hakim olması gerektiğinin altınız çizen ABD Başkanı Obama, gençlere ilham vermek için ilk adımı attı ve bilgisayar programı yazan ilk ABD Başkanı oldu.

Her yıl düzenlenen Computer Science Education Week’e (Bilgisayar Bilimleri Eğitimi Haftası) destek olmak için bu organizasyona katılan Obama, burada uzmanların da yardımıyla basit bir bilgisayar programı yazdı ve ABD tarihinde bir ilke imza attı.

Başkan Obama, gençlerin bilişim teknolojilerine hakim olmasının gerekliliği ile ilgili geçen sene yaptığı açıklamada “Bu yönde bilgi sahibi olmak sizin ve ülkenizin geleceği için oldukça önemli. ABD’nin gücünü koruması için sizin gibi gençlerin bu alanda uzmanlaşmasına ihtiyacımız var” ifadelerini kullanmıştı.

Her yıl gençlere yeni teknolojiyi öğretmek için düzenlenen Computer Science Education Week (Bilgisayar Bilimleri Eğitimi Haftası), bu yıl 8 Aralıkta kapılarını açtı. 14 Aralık'ta son bulacak olan etkinlikte gençlere konuyla ilişkili çeşitli eğitim programları sunuluyor
(haber7)

banner182
Son Güncelleme: 09.12.2014 16:01
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
Öğretmen 2 yıl önce

biz bilişim öğretmenleri ise iyi bir müfredat düzenlemesi her kademede zorunlu bilişim olsun diye bekliyoruz. 82.5 kpss puanları ile de atama bekliyoruz. siyaset bırakmış ileriyi mezar taşı okuyalım diye osmanlıca ile uğraşıyor. rezillik

Avatar
Ahmmet 2 yıl önce

osmanlıca olsa olmaz mı ?