banner374
28 Şubat 2016 Pazar 12:03
Öğrencilere tablet bilgisayarla grup taraması

İlk kez tablet bilgisayar üzerinden bilim ve sanat merkezlerine öğrenci seçim sürecinde aday gösterilen 1'inci ve 2'inci sınıf düzeyindeki öğrencilere grup taraması başladı.

Milli Eğitim Bakanlığı'ndan yapılan açıklamaya göre, grup taraması, Türkiye genelinde 81 ilde 10'ar kişilik gruplar halinde 167 bin 235 öğrenciye yaklaşık iki aylık bir süreçte aynı anda gerçekleştirilecek.

Açıklamada, "Uygulama, MEB Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü ile Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığınca her öğrenciye randevu tarihi ve saati verilerek başlatıldı. FATİH Projesi kapsamında dağıtılan 4 bin 500 tablet bilgisayar, grup tarama uygulamasına hazır hale getirilerek, uygulamada kullanılacak sorular Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü ile Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından hazırlandı. Bilgisayar yazılımı ise Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığınca yapıldı" ifadeleri kullanıldı.


İHA
 
banner182
Anahtar Kelimeler:
öğrenciTabletBilgisayar
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
betülhoca 10 ay önce

bu sınavlarda kullanılan tabletlerin bir kısmı RAM larda calışan ögretmenlerin kişiye özel tableti oldugunu,istekleri dışında ellerinden alındıgını biliyormuydunuz........türkiye ye özel bir uygulama.....