banner374
28 Şubat 2015 Cumartesi 15:43
Öğrencinin adı okulda yaşatılacak
 Kuşaklı Mahallesi’nde okul olmadığı için Reyhanlı Yatılı Bölge Ortaokulu’nda okuyan 8’inci sınıf öğrencisi Kamil Mert Cemiloğlu, geçen 10 Ocak’ta okulun bahçesine kalorifer tesisatı tamiri için açılan 1.5 metre derinliğindeki çukura düştü. Okul yöneticileri tarafından götürüldüğü Reyhanlı Devlet Hastanesi’nde sağ bacağındaki yaraya dikiş atıldıktan sonra evine gönderilen Cemiloğlu, bir süre sonra fenalaşınca ailesi tarafından taburcu edildiği hastaneye tekrar götürüldü. İç kanama geçirdiği belirlenen Cemiloğlu, sevk edildiği İskenderun Devlet Hastanesi’nde tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.
Muhtar istedi, kaymakam onayladı
Reyhanlı Kaymakamı Yusuf Güler, Cemiloğlu’nun ailesinin oturduğu Kuşaklı Mahallesi’ni ziyaret etti. Ziyarette muhtar Hüseyin Cemiloğlu, Kaymakam Güler’e mahalle hakkında bilgi verirken, akrabası olan Kamil Mert’in yatılı olarak eğitim gördüğü okulda hayatını kaybettiğini hatırlatıp, "Mahallemize yeni yapılan ve inşaatı bitmek üzere olan okula, Kamil Mert Cemiloğlu’nun ismini verilmesini istiyoruz" dedi.

Soruşturma devam ediyor
Muhtarın isteğine olumlu yanıt veren Kaymakam Güler’in talimatıyla, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, yakında eğitime açılacak 8 derslikli okulun ortaokul bölümüne Kamil Mert Cemiloğlu’nun isminin verilmesi için bir rapor hazırladı. Yusuf Güler, gerekli yazışmaların yapıldığını ve Hatay Valiliği’nden onay beklendiğini söyledi. Güler ayrıca, Cemiloğlu’nun ölümüyle ilgili başlatılan adli ve idari soruşturmanın da devam ettiğini bildirdi.
banner182
Son Güncelleme: 28.02.2015 15:44
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol