banner374
09 Aralık 2015 Çarşamba 17:07
Öğretim üyesine Rusya'dan ceza

 Doktora çalışması nedeniyle bulunduğu Rusya'da vize ihlali nedeniyle 12 gün boyunca gözaltında tutulan Trakya Üniversitesi Edebiyat Fakültesi öğretim görevlisi Cemalettin Yavuz sınır dışı edilmesinin ardından Edirne'ye döndü.

Trakya Üniversitesinde düzenlenen basın toplantısında Yavuz, tutuldukları yerin hapishane değil, sınır dışı edileceklerin gözetim altında tutulduğu yabancılar şubesi olduğunu anlattı.

Rusça kursuna devam ederken, Federal Göçmen Şubesinden iki görevlinin üniversiteye geldiğini ve düşürülen uçak olayından bahsettiklerini kaydeden Yavuz, " 'Uçak düştü ve ardından emir geldi ve biz de genel kontrol amaçlı ülkemizdeki bütün yabancıların ne yaptığını, ne ettiğini araştırıyoruz' dediler. Suçlu muamelesi yaptılar. Bana sürekli genel kontrol amaçlı olduğunu söylediler. Mahkemede dalga geçer gibi bir yargılamaya tabi tutuldum. Yargılama sonunda 5 bin ruble para cezası, 5 yıl Rusya'ya giriş yasağı ve en az 10 gün Federal Göç Servisinde gözetimde tutulma kararı verildi" diye konuştu.

 Anadolu Ajansı
banner182
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol