banner374
12 Kasım 2014 Çarşamba 14:06
Öğretmenler Hallerinden Memnun

Eğitim ve öğretim yılında öğretmenler memnun.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından eylül ayında kent merkezine 458, Yüksekova'ya 536, Şemdinli'ye 228 ve Çukurca'ya 48 olmak üzere bin 270 öğret-menin atamasının yapılması, veli ve öğrencilere büyük sevinç yaşattı. Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından 8 derslikli yeni okul ve 4 daireli lojmanın yaptırıldığı Işıklı Köyü'ne eylül ayı atama döneminde 4 kadrolu öğret-men ataması yapüdı. İzmir'den Hakkari'nin Işık köyüne gelen sınıf öğret-meni Sevil Çetinkaya, ilk başlarda tedirgin olduğunu belirterek, köyde göreve başladıktan sonra düşünceleri-nin tamamen değiştiğini söyledi. Çetinkaya, "Köyümüzden memnunuz. Bölgeye gelmemek için istifa eden meslektaşlarıma sesleniyorum. Burası kesinlikle korktukları gibi değil, bambaşka bir yer. Öğretmenlik duygusu-nu en dorukta hissedebileceğiniz bir yer. Belki batıda olsam daha farklı olurdum" şeklinde konuştu. Eskişehirli İngilizce öğretmeni Taylan Deniz Tamer ise köy halkının çok misafirperver ve sıcak kanlı olduğunu belirterek, "İnsanların yanlış yönlendirilmesinden kaynaklanan yanlış bir imajı var. Buradan gerçekten üzülerek ayrılacağız" dedi.

Zonguldak'tan Geçitli Köyü İlkokulu'na atanan Figen Kutucu ise "İlk önce biraz korktum. Geldiğimizde köylü sıcak davrandı, iyi karşüadılar bizi. Gelirken ailem çok tedirgindi. On-lar da benimle köye geldi. Beni yerleştirdiler, ortamı görünce de içleri rahat bir şekilde ayrıldüar" diye konuştu. 
banner182
Son Güncelleme: 12.11.2014 14:08
Anahtar Kelimeler:
Eğitim
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
gülen öğretmenresmi!! 2 yıl önce

öğretmenler hallerinden memnun ‘ diye başlık atmıcan .sınıf öğretmeni sevil çetinkaya ,ingilizce öğretmeni taylan deniz tamer, sınıf öğretmeni figen kutucu hallerinden memnun diye yazacan . 3 öğretmen= 800.000 öğretmen ??!!?!?

Avatar
mrt 2 yıl önce

benim köyde kimse bir bardak su bile vermezdi