banner374
14 Eylül 2014 Pazar 00:43
Okul müdürü, harç karıp duvar ördü
 12 yıllık eğitimci Adem Kaptan, okul öncesi eğitim gören 150 öğrencinin gelişim özelliklerine uygun çalışmalarını, kendilerini ifade edebilmelerini sağlayan eğitim ortamları oluşturmak için okul bahçesinde çevre düzenlemesi yapıyor. Kaptan’ın, tek başına sırtında çimento torbası taşıyıp harç yaparak ve duvar örerek yaptığı çalışmaların son bölümü uyum eğitiminin başladığı haftaya kalınca öğrenciler sıkıntı yaşadı. Okul müdürünün el arabasıyla harç taşıyıp duvar ördüğü bahçede çocuklar ise oyun oynadı.
Okul müdürü Adem Kaptan, "Çocuklarımızın daha iyi, kaliteli eğitim almaları için bu eğitim ortamlarını oluşturmaya çalışıyoruz. Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımız burada kaliteli iyi bir eğitim alırlar, bu mutluluk da bize yeter" dedi.

Gençliğinde inşaatlarda çalıştığını ve velilerin de bu durumu olumlu karşıladığını belirten Kaptan, "Bir okul müdürünün çimento, tuğla taşıyıp harç yapmasının bana dönüşleri olumlu. Veliler tabi ki mutlu oluyor. Çünkü alışık olmadığımız bir durum" diye konuştu.

Kaptan, okulun çevre düzenlemesini kendisi yaparak 2 bin 500 lira tasarruf sağladığını da söyledi.

banner182
Son Güncelleme: 14.09.2014 00:44
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
ali 2 yıl önce

Yapmayın sayın Hocam. Bu işleri yapmak sizin göreviniz değil ki.Biz itkbarı kendimiz yitiriyoruz biraz da.

Avatar
pendikli 2 yıl önce

güzel meslektaşım.yakında sana da bir madalya verirler! biz de yaptık madalyamızı aldık! inşaallah diğer tarafta başka mükafatını alırız.