banner374
30 Ocak 2016 Cumartesi 23:32
Okulda başörtüsünün iptalini istedi

 Danıştay Başsavcılığı, ortaokul ve liseler ile çok programlı liselerde başörtüsü serbestliği getiren yönetmeliğin iptalini istedi. 8. Daire, yönetmeliğin iptal istemini önümüzdeki günlerde görüşecek.

Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı okullardaki öğrencilerin kılık ve kıyafetlerine dair yönetmelik 2014 yılında değiştirilerek lise ve ortaokul öğrencilerine başörtüsü serbestisinin önü açılmıştı.

Yargıçlar Sendikası Kurulu Başkanı Ömer Faruk Eminağaoğlu, düzenlemeyi iptal istemiyle dava açtı. Konuya ilişkin görüşünü davaya bakan Danıştay 8. Dairesi’ne sunan Danıştay Başsavcılığı, ortaokul ve liseler ile çok programlı liselerde başörtüsü serbestliği getiren yönetmeliğin iptalini istedi.  

banner182
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
Hayriye muncuk 11 ay önce

Taksitle odeyebilecegimiz 2+1 olacak sekilde bahcesi olan dar gelirli insanlarin ayda 1 yada 2 bin taksit odeyevilexegi guzel bir ev satin almak istiyorum

Avatar
hakkı 11 ay önce

açık açık ben kafirim diyemiyır deyyus böyle saçma salak aptalca işlerle uğraşıyor. ulan sana zorla başını ört diyen birimi varki örtüneen karşıyorsun haysiyetiz şerefsiz