banner374
29 Ekim 2014 Çarşamba 19:02
Okulda Kız-Erkek Ayrımı
 İstanbul Akşemsettin anadolu Lisesinde erkeklerin sabah, kızların  da öğlen gelip eğitim görmesi 'Karma eğitim kalktı mı?'' tartışmalarına neden oldu. İl Milli Eğitim müdürü ise okulun fiziki şartlarından dolayı ikili eğitim uygulandığını ifade etti.

İl Milli Eğitim Müdürü Muammer Yıldız, yaptığı açıklamada ''Öğrenci yoğunluğundan dolayı Esenler’deki okullarımızın yüzde 75’e yakını ikili eğitim yapıyor. Bu lisenin bulunduğu binaya bir ek yapılması ya da başka bir binaya taşınması durumu söz konusu. Okulun fiziki şartları uygun olduğunda karma eğitime geçilecek. Aile Birliği ve velilerle görüşülerek kız ve erkek öğrenciler ayrı saatlerde eğitim alacak şekilde planlama yapılmış. Ama bu durum okulun karma eğitim yapısını bozan bir uygulama değil.” açıklamasını yaptı.

Konuyla ilgili açıklamada bulunan CHP Genel Sekteri Gürsel Tekin olay bağnazcılıktan, gericilikten başka bir şekilde açıklanamaz değerlendirmesinde bulundu.
banner182
Son Güncelleme: 29.10.2014 19:15
Anahtar Kelimeler:
okulda kız erkek ayrımı
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
teh celo 2 yıl önce

çok yerinde bir karar. kayseri de sabah işe tranvayla giderken öyle sıkışık oluyor ki kadınlara değmemek için ellerim ayaklarım kırılıyor. buna karşı olanlar kendileri bu tranvayla yolculuk yapsa kadın erkeğin ayrı olmasının gericilikle bir alakasının olmadığın görürüler

Avatar
Meryem 2 yıl önce

vah vah tüh tüh sırf bu yüzden geri kalıcaz eyvahhh.asıl buna tahammül edemeyenler yüzünden.