banner374
07 Mayıs 2015 Perşembe 09:26
Serbest Kıyafet Uygulaması Ne Zaman Başlıyor?

 Havaların ısınmasıyla birlikte kamu kurum ve kuruluşlarda ki memurlar Ceket giymeyecek  kravat takmayacak. 2015 yılı Serbest kıyafet ugulaması Mevcut Başbakanlık Kıyafet genelgesinde belirlenene tarihlere göre uygulanacak. Serbest kıyafet uygulaması tarihler  başbakanlık genelgesinde belirtilen 15 Mayıs -15 Eylül tarihleri arasında uygulanacak. Memurlar Serbest kıyafet uygulamasına göre 15 Mayıs 2015 Cuma gününden itibaren servet kıyafet uygulması kapsamında belirtilen ceket ve kravat takma zorunluluğu olmayacak.


Özelikle öğretmenler serbest kıyafet uygulamasının sadece belli bir dönemde değil her zaman uygulanmasını istiyor bu yönde eğitim sendikları serbest kıyafet uygulamasının sürekli olması için yönetim olarak aldığı kararlar ile öğretmenlerin derslere serbest kıyafet ile girmesi için eylemler imza kampanyaları düzenliyor.


Umarız ki önümüzde ki süreçte Serbest kıyafet uygulamasın tüm zamanlarda tüm kamu ve kurum ve kuruluşlarında da uygullanması için hükümet yetkililerin gerekli adım atmasını temenni ediyoruz.

Haberimizin başında beliritğimiz üzere serbest kıyafet uygulaması 15 Mayıs 2015 Cuma günü başlayıp 15 Eylül 2015 tarihinde sona erecektir. 

banner182
Son Güncelleme: 07.05.2015 09:36
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol