14 Mart 2016 Pazartesi 08:40
Taşımalı öğrenciler okulda yemek çıkıyorsa bu yemekten faydalanabilir mi?
11 Eylül 2014 tarihli ve 29116 sayılı Resmi Gazete'de yayımlanan Milli Eğitim Bakanlığı Taşıma Yoluyla Eğitime Erişim Yönetmeliğinin "Yemek hizmetleri" başlıklı 20. maddesi 2. fıkrasında; "(2) Taşıma uygulaması kapsamında taşınan öğrencilere, okul pansiyonları mevzuatı doğrultusunda okul ve pansiyon yemekhanelerinde öğle yemeği verilebilir. Yemek bedeli ilgili okulun hesabına aktarılır." hükümleri bulunmaktadır.

Bu hükümlere göre taşıma kapsamındaki öğrencilere okul ve pansiyon yemekhanelerinde öğle yemeği verilebilir.

Şu an ihale yoluyla bu tür okullardaki taşıma kapsamındaki öğrencilere yemek hizmeti veriliyorsa yemek veren şirketten bu hizmetin karşılığı öden para okulun hesabına katarılar bu sorun ortadan kaldırılabilir.

Gelecek yıl ise bu tür okular ihale kapsamı dışında tutularak bu okulların hesaplarına yemek bedelleri aktarılmak suretiyle iki iş yapılmaktan kurtulunulur.

Ahmet KANDEMİR
Memurlar.Net
Son Güncelleme: 14.03.2016 08:41
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.