banner374
12 Aralık 2015 Cumartesi 12:45
TEOG'da yeni bir sistem
Milli Eğitim Bakanlığı liseye geçişi sınav odaklı olmaktan çıkarmak için devrim gibi bir çalışma başlattı. Öğrencinin ders dışında sanat ve sportif aktiviteleri, liseye geçiş sınavı TEOG'u yüzde 30 oranında etkileyecek. Böylelikle 8 yıl boyunca yüzen ya da bir enstrüman çalan öğrenci TEOG'da ekstra yüzde 30 puan alacak. Aynı durum kültürel tüm etkinlikleri kapsayacak. Bakanlık yetkilileri bu sistem sayesinde öğrencilerin sadece ders çalışıp sınava giren birer birey olmaktan çıkacağını, sosyalleşeceğini ifade etti. Ayrıca uygulama gelecek yıllarda üniversitede de hayata geçirilecek.
Safure CANTÜRK
Takvim

banner182
Anahtar Kelimeler:
teog da yeni sistem
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
BT 13 ay önce

çok iyi olmuş. zaten köy okullarında tüm öğrenciler bir enstrüman çalıyor. yaz tatillerini de aqua parklarda geçiriyorlar!!!

Avatar
spor 13 ay önce

ya arkadaşlar, benim çocuğum tohm da(olimpiyatlara hazırlık merkezi) her gün 2,5 saat yüzme antrenmanı yapsın sonra eve gelsin ders çalışmaya çalışsın(ders çalışsın demiyorum). bu çocuk 8. sınıf öğrencisi. teog ta nasıl başarı gelsin. bırakında buradan biraz puan alsın. gitmesin diyebilirsiniz ama o zamanda olimpiyatlarda niye sporcumuz yok demeyin.

Avatar
olmalı 13 ay önce

bu sistem bu seneye yetişmeli.yıllardır bir sosyal aktiviteyle uğraşan 8.sınıf çocuklarının emeği boşa gitmemeli.ya da bunu şimdi açıklamayacaktınız.

Avatar
güzel 13 ay önce

Öğrencinin öğretmene saygısı hal ve hareketleri de Teog puanını etkilemeli. Yoksa öğretmen 40 dakika bitse de başım beleya girmeden şu dersi bitirsem demeye devam eder.