banner438

TEOG Sonuçları Sorgulama Ekranı E-okul.meb.gov.tr

2016 MEB 25-26 Kasım TEOG Sonuçları Sorgulama Ekranı E-okul.meb.gov.tr 25-26 Kasım TEOG sonuçları MEB tarafından açıklandı. Sonuçlar e-okul.meb.gov.tr adresi üzerinden açıklandı. 25-26 Kasım TEOG sonuçları ile ilgili detaylar haberimizde.

Eğitim 15.01.2016, 18:51
TEOG Sonuçları Sorgulama Ekranı E-okul.meb.gov.tr
TEOG Sonuçları Sorgulama Ekranı E-okul.meb.gov.tr TEOG sonuçları açıklandı. 25-26 Kasım tarihlerinde yapılan TEOG sonuçları MEB tarafından açıklandı. Sonuçlara e-okul.meb.gov.tr adresi üzerinden ulaşılabiliyor. 25-26 Kasım TEOG sonuçları ve diğer detaylar haberimizde.

25-26 Kasım TEOG sonucunuzu kontrol etmek için TIKLAYINIZ

Milli Eğitim Bakanlığı merakla beklene TEOG sonuçlarını açıkladı. TEOG sonuçları e-okul.meb.gov.tr adresi üzerinden açıklandı. Öğrenciler TEOG sonuçlarına 15 Ocak 2016 saat 19.00 itibariyle erişebiliyorlar. TEOG Sistemi kapsamında, 8'inci sınıf öğrencilerinin girdiği birinci dönem merkezi ortak sınavların sonuçları böylece açıklanmış oldu.

e-Okul VBS son zamanların en yoğun gününü yaşıyor. 2015-2016 eğitim ve öğretim yılının 1. döneminin sona ermesine az bir zaman kaldı. TEOG sınavına giren öğrenciler sınav sonuçlarını e-Okul giriş yaparak sorgulama yapabiliyorlar. Öğrenciler ve son yazılı ve sözlü sınavlarını olmaktalar. Öğretmenler tarafında e okul veli bilgilendirme sistemine girilen yazılı-sözlü ve karne notlarını ve TEOG sonuçlarını, öğrenciler ve veliler en doğru şekilde öğrenebiliyorlar. Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından yürürlüğü koyulan e-okul vbs uygulaması ile gelişen dünyada eğitimde de teknolojiye ayak uyduruluyor.e-Okul giriş için "ttps://e-okul.meb.gov.tr/" adresinden yapabilirler.

E-okul giriş için resme tıklayın
- Daha sonra ise açılan sayfada ilk olarak TC kimlik numaramızı yazıyoruz. Ardından da doğum tarihimizi yazıyoruz. Güvenliğimiz için bizlere verilen güvenlik kodunu da yazıyoruz.
- TEOG sonuçları sorgulama için son işlem olarak ise “tamam" yazan butona tıklıyoruz ve böylece TEOG sonuçları işlemini tamamlamış oluyoruz.

TEOG kısaltması ile dile getirilen bu sınavın sonuçları Milli Eğitim Bakanlığı tarafından en kısa zaman zarfı içerisinde yapılacaktır. Öğrencilerin devamsızlıklarının, okul notlarının en ayrıntılı şekilde bilgilerinin bulunduğu e-okul sistemi üzerinden sonuçlarını öğrenebilirler. 8. Sınıf öğrencileri bu TEOG sınavına girerek bir daha ki yıl hangi liseye gideceklerini almış oldukları puanlar doğrultusunda tercih edeceklerdir.
E Okul üzerinden hangi bilgiler öğrenilir?
- Devamsızlık durumu
- Sınav sonuçları
- Şube başarı ortalaması
- Karne notları
- Sınav tarihleri
- Aldığı belgeler
- Yıl sonu notları
- Haftalık ders programı
- Sınıf bilgileri
- Nakil durumu
Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), bu yılın 'Ortaöğretim Kurumlarına Geçiş Uygulaması Tercih ve Yerleştirme E-Kılavuzu'nu yayımladı.
Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş Sistemi (TEOG) kapsamında geçen yıl yerleştirme ve nakillerde yaşanan kaosu önlemek için önemli değişiklikler yapıldı. Buna göre, veliler nakil tercihlerinde tek bir okul yerine 3 tercihte bulunabilecek. 17 - 21 Ağustos, 24 - 28 Ağustos 2015 ve 31 Ağustos - 4 Eylül 2015 tarihlerinde yerleştirmeye esas nakil başvuru işlemi gerçekleştirilecek.
Nakillerde boş kontenjan şartı aranmayacak. Özel okulda okumak isteyenlerin yerleştirme havuzuna dahil olmadan kayıtları daha erken tarihlerde olacak. 8 Haziran'da ise 1 milyon 300 bin öğrencinin merakla beklediği TEOG sonuçları açıklanacak. Yerleştirme puanları da 24 Haziran'da duyurulacak. TEOG'da bu yıl A ve B grubu diye 2 tercih listesi olmayacak.
Tercihler, tek liste üzerinde yapılacak ve öğrenciler 25 tercihte bulunabilecek. Tercih formları bu yıl herhangi bir ortaokul müdürlüğünde onaylatılabilecek. Kayıt, sistem tarafından otomatik olarak yapılacak.
Nakil sonuçları 7 Eylül'de duyurulacak. Yerleştirmeye esas nakil işleminde 3 tercih alınacak ve Yerleştirme Esas Puan (YEP) üstünlüğüne göre yerleştirme takvimi doğrultusunda merkezî olarak yapılacak. Okullar daha sonra kontenjan açabilecek.
TEOG kontenjan tabloları, 24 Haziran'da ilan edilecek. Devlet okullarına tercih işlemleri 6-16 Temmuz'da saat 13.00'e kadar alınacak. Yerleştirme sonuçları, 14 Ağustos'ta açıklanacak. Tercih yapmayan ve tercihine yerleşemeyen öğrenciler, otomatik olarak açıköğretim lisesine yerleştirilecek.
Ancak bu öğrenciler arasında isteyenler 7-10 Eylül arasında 3 tercih yaparak yerleştirme isteyebilecek. Geçtiğimiz yıl öğrenciler istemedikleri halde evlerinden kilometrelerce ötedeki liselere yerleştirilmişti.
E-okul mobil uygulamalarını Google mobil uygulamalarından android ve ıtunes için indirebilirsiniz:
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.meb.e_okul&hl=tr
iOS uygulaması için tıklayınız
https://itunes.apple.com/tr/app/meb-eokul/id982521746?mt=8MEB 2016 TEOG sonuçları için hesaplamaları tamamladı. TEOG sonuçları iptal edilen sorulara ilişkin mahkeme kararı sonrası bugün açıklanıyor. MEB kaynakları TEOG sonuçları 2016 bugün açıklanacak bilgisini vermişti. MEB son dakika TEOG sonuçları açıklamasıyla bilgiyi doğruladı. 

MEB TEOG sonuçları 2016 e-okul.meb.gov.tr ve meb.gov.tr adreslerinden bugün saat 19.00'dan itibaren ulaşılabilecek. 

TEOG SONUÇLARI BUGÜN SAAT 19.00'DA AÇIKLANIYOR

Ortaokul 8’inci sınıfta okuyan 1 milyon 170 bin 582 öğrencinin katıldığı ve liselere girişte kullanılacak Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) sistemi kapsamında altı dersten yapılan ilk dönem sınav sonuçlarının geçen hafta sonunda açıklanması bekleniyordu.
Velilerin, geçen 25-26 Kasım’da yapılan ilk dönem sınavlarındaki 5 soruyu iptal istemiyle yargıya taşıması ve mahkeme kararının henüz açıklanmaması nedeniyle sonuçlar da ilan edilemedi.
teog sonuçları 2016 açıklandı e-okul.meb.gov.tr
TEOG SONUÇLARI 45 GÜNLÜK SÜRE DOLDU

Hürriyet'in haberine göre, sonuçların bugün ilan edileceğini bildiren MEB kaynakları, mahkeme kararlarının açıklanması için torba yasaya koyulan, 45 günlük sürenin çoktan dolduğunu hatırlattı. Mardin’in Nusaybin ilçesinde yaşanan sokağa çıkma yasakları nedeniyle de TEOG ortak sınavları iki kez ertelenmiş ve 7-8 Ocak’ta yapılabilmişti. İlçedeki 2 bin 530 öğrencinin sonuçları da bugün açıklanacak.
TEOG sonuçları yalnızca liselere girişte yerleştirme puanlarının hesaplanmasında kullanılmıyor, okullarda yapılan sınavlardan biri olarak da kabul ediliyor. İlk yarıyıl 22 Ocak’ta son bulacağından karnelerin hazırlanabilmesi için TEOG sonuçlarının açıklanması gerekiyor.

Veliler ve öğrenciler TEOG sonuçlarını ve TEOG puanlarını e-okul.meb.gov.tr'den ve meb.gov.tr adresinden erişim sağlanacak. Veliler bilgisayarlarının arama çubuğuna bu adresleri girerek aşağıdaki ekrana ulaşacaklar.
TEOG sonuçları 2016 sorgulama MEB e-okul giriş ekranı
Öğrencilerin TC Kimlik Numarası ve Öğrenci Numarasını sisteme giren veliler ekranda çıkan güvenlik numaralarını da ilgili kutucuğa girerek TEOG sonuçlarına ve TEOG 1. dönem sınav puanlarına ulaşabilecekler. 


Veliler aynı zamanda e-okul Veli Bilgilendirme Sistemi'ne girerek öğrencilerin karne durumlarını, devamsızlıklarını da öğrenebilecekler. 
e okul veli bilgilendirme sistemi 2016 giriş yap
TEOG HATALI SORULAR HANGİSİ SON DURUM NE?

25 ve 26 Kasım tarihlerinde yapılan ve 1.3 milyon öğrencinin girdiği TEOG sınav sonuçlarının açıklanması mahkeme engeline takıldı. Milli Eğitim Bakanlığı daha önce yaptığı açıklamada planlamasını 10 Ocak tarihine göre yapmıştı. Ancak 5 soruyla ilgili iptal davası açılınca MEB de takvimini değiştirmek zorunda kaldı. Ancak TEOG hatalı sorulara ilişkin resmi bir açıklama gelmedi. TEOG hatalı sorular TEOG sonuçları puan hesaplamayı değiştirmeyecek. Mahkeme tarafından hatalı olduğu tespit edilen sorular her öğrenci için tam puan olarak hesaplanacak.
MEB’in takvimini değiştirmesine neden olan süreç TEOG sınavlarından hemen sonra başladı. Türkçe bölümünden 3, Fen Bilgisi ve T.C. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük derslerinden birer olmak üzere toplam 5 ayrı soru için Ankara İdare Mahkemeleri’ne 7 ayrı dava açıldı. Aynı soruya ilişkin birden fazla mahkemede dava açılması üzerine dosyalar 14 Aralık günü Bölge İdare Mahkemesi’ne gönderildi. Bölge İdare Mahkemesi ise 20 Aralık tarihinde Ankara 11. İdare Mahkemesi’ni görevlendirdi. Ancak aradan uzun süre geçmesine rağmen hâlâ dosyaları mahkemeye iletmedi.
Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@