banner374
09 Aralık 2015 Çarşamba 08:54
Tokat Merkez Anadolu Lisesi Türkiye’de ilk 31 okul içinde
 T.C. Ulusal Ajans 2015 yılı teklif çağrısı döneminde Tokat Anadolu Lisesi’nin, 630 proje arasından hibe almaya hak kazanan 31 proje içerisine giren “Sport is not onlyfootball” projesinin ilk toplantısı Polonya’nın Gdansk şehrinde yapıldı.

            Toplantıya okulu temsilen Okul Müdürü Sami Öğüt, proje koordinatörü-İngilizce Öğretmeni Ahmet Polat, Beden Eğitimi Öğretmeni Bünyamin Kurtul ve Bilgi İletişim Teknolojileri Öğretmeni Ali Gülsoy katıldı.
            Konuyla ilgili Proje Koordinatörlüğü’nün gazetemize verdiği bilgilere göre proje, Türkiye’de 631 proje arasından ilk 31 proje arasında yer alıyor. Projede amacın okulda öncelikle öğrencilerin, personelin ve velilerin boş zamanlarını sporla geçirebilmelerini sağlamak olduğu belirtiliyor.
            Projeyle futbol haricinde diğer sporlar için de ortam ve isteklilik oluşturmaya çalışılacak ve okul içinde ve dışında değişik spor faaliyetleri düzenlenecek. Öğrencileri, kötü arkadaş edinebilecekleri ortamlardan uzak tutmak, onlara kaliteli zaman aktiviteleri kazandırmak, okulda öğrenci-veli-öğretmen ilişkisini geliştirmek hedefler arasında yer alıyor. Ayrıca yapılacak yurtdışı hareketlilikleriyle öğrenciler ve personel, genel görgülerini arttırma, yabancı dillerini pratik yapma, yeni insanlarla tanışabilme şansına sahip olacak.
 

            Projenin ortak ülkeleri Polonya, Romanya, Letonya ve Bulgaristan olurken koordinatör ülke Türkiye olacak. Yurtdışı yapacak faaliyetler öğrenci merkezli olacak ve her hareketliliğe 7 öğrenci 3 öğretmen katılacak. Toplam 4 yurtdışı hareketliliği yapılacağı için toplam 28 öğrenci yurtdışına gidecek.
banner182
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol