banner374
14 Kasım 2014 Cuma 14:45
Üniversite Öğrencilerine Yardım

Üniversite öğrencilerine destek.

 Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, bu yıl üniversiteyi kazanan öğrencilere her ay 100 TL olarak yapacakları eğitim yardımının Kasım ayının son haftasından itibaren hesaplara yatacağını müjdeledi.

Başkan Kocamaz, yaptığı yazılı açıklamada, geçtiğimiz aylarda üniversitelerin 4 yıllık fakültelerini bu yıl kazanan ve ailesi Mersin’de ikamet eden bütün öğrencileri kapsayan eğitim yardımı kararını Büyükşehir Belediye Meclis’inde alarak uygulamaya koyduklarını anımsattı. Kocamaz, “Geride kalan 2 aylık süre içinde Çamlıyayla’dan Anamur’a kadar yaklaşık 7 bin üniversite öğrencimizin eğitim yardımından yararlanmak için hazırladıkları başvuruları aldık ve başvurular artık sona erdi. Şu anda arkadaşlarımız bu başvuruları Mali Hizmetler Daire Başkanlığı’na göndermek için hazırlıklarında son aşamaya geldiler. Kısacası öğrencilerimizin eğitim yardımları en geç 2 hafta içinde hesaplarına yatmış olacak” dedi.
Kocamaz, 15 gün sonra öğrencilerin hesabına Ekim ve Kasım aylarının eğitim yardımının 200 lira olarak bir arada yatırılacağını belirterek, “Aralık ayından itibaren ise her ay düzenli olarak 100 lira eğitim yardımı, üniversite öğrencilerimizin banka hesaplarına yatırılacak” ifadelerini kullandı.
banner182
Son Güncelleme: 14.11.2014 15:06
Anahtar Kelimeler:
Eğitim
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol