banner406
10 Ocak 2017 Salı 23:13
Yarın Hangi İllerde Okullar Tatil? İşte Okulların Kar Tatili Olduğu İller
MEB PERSONEL - Yarın Hangi İllerde Okullar Tatil? Eğitime Kar Nedeniyle Hangi İllerde Ara Verildi? İşte Okulların 11 Ocak 2017 Çarşamba Günü Kar Tatili Olduğu İller:

İZMİR

İzmir'de, don ve buzlanma nedeniyle yarın eğitime bir gün ara verildi.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü yetkililerinden alınan bilgiye göre, kar yağışı dolayısıyla oluşan don ve buzlanma nedeniyle ulaşım güvenliği bakımından eğitim öğretime çarşamba günü ara verildi.

Kararın tüm ilçeleri kapsadığı belirtildi.

MUĞLA


İlimizde Menteşe, Yatağan, Ula, Kavaklıdere ve Seydikemer ilçelerinde buzlanma ve don tehlikesi nedeniyle herhangi bir olumsuzluk yaşanmaması için 11 Ocak 2017 Çarşamba günü eğitim-öğretime 1 (bir) gün ara verilmiştir.
 
Ayrıca, ilimizin tüm ilçelerinde çalışan engelli kamu görevlileri ve hamile kamu görevlileri Muğla Valiliği tarafından 1 (bir) gün idari izinli sayılacaktır. 

KONYA

Konya Valiliği tarafından, yoğun kar yağışı ve buzlanma nedeniyle merkez ilçeler Selçuklu, Meram ve Karatay başta olmak üzere Derbent, Doğanhisar, Yunak, Sarayönü, Güneysınır, Bozkır, Seydişehir, Akşehir, Beyşehir, Hüyük, Ilgın, Tuzlukçu, Ahırlı, Hadim, Yalıhüyük, Çeltik ve Akören'de ilk ve orta dereceli okullar yarın olmak üzere 1 gün tatil edildi.

BİLECİK

Bilecik'in Pazaryeri ilçesinde, kar yağışı nedeniyle yarın eğitime ara verildi.

Pazaryeri Kaymakam Vekili Halil İbrahim Acır, yaptığı açıklamada, devam eden kar yağışı ve aşırı buzlanma dolayısıyla yarın okulların tatil edildiğini duyurdu. 

DENİZLİ

İlimiz Çameli İlçesinde; yoğun kar yağışı ve sonrasında oluşabilecek buzlanma riski nedeniyle 11.01.2017 Çarşamba günü okullar 1 gün süreyle tatil edilmiştir.

BURDUR

Burdur genelinde etkili olan kar yağışı nedeniyle, taşımalı eğitim kapsamında öğrenim gören tüm öğrenciler için eğitime 1 gün ara verildi.

Burdur Valiliği'nden yapılan yazılı açıklamaya göre, il genelindeki elverişsiz hava şartları nedeniyle, kar yağışı sonrası yaşanabilecek don ve buzlanma olayları nedeniyle 11 Ocak 2017 Çarşamba günü, Burdur il merkezi ve tüm ilçelerinde taşımalı eğitim kapsamındaki öğrencilerin, eğitim ve öğretimine 1 gün süreyle ara verildiği belirtildi.

BOLU

Olumsuz hava koşulları nedeniyle Gerede, Yeniçağa ve Dörtdivan ilçelerimizde eğitime 1 gün (11.01.2016) ara verilmiştir.

TOKAT

Tokat'ta kar yağışı nedeniyle yarın bazı ilçelerde eğitim yapılmayacak.

İl Milli Eğitim Müdürü Levent Yazıcı, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Erbaa ve Niksar ilçesinde olumsuz hava şartlarının etkisini sürdürdüğünü belirtti.

Yapılan değerlendirime sonucunda bazı ilçelerde yarın eğitime ara verilmesinin kararlaştırıldığını vurgulayan Yazıcı, "Erbaa ve Niksar ilçelerimizin tamamında yarın eğitim yapılamayacak. Reşadiye ve Başçiftlik ilçelerinde ise taşımalı eğitim görülen okullarda yarın eğitime ara verildi." dedi.

TEKİRDAĞ

Tekirdağ Valiliği de pazartesi gününden beri tatil olan okullarda yarın da tatilin devam edeceğini açıkladı. Açıklamada, "Olumsuz hava koşulları nedeniyle 11.01.2017 tarihinde Tekirdağ ili genelinde resmi ve özel tüm İlk ve orta dereceli okullar 1 gün süre ile tatil edilmiştir.Hamile ve engelli kamu görevlileri idari izinli sayılacaktır" denildi.

ÇANAKKALE

Çanakkale il merkezindeki taşımalı eğitim okulları ile bazı ilçelerdeki ilk ve orta dereceli okullarda 11 Ocak Çarşamba günü eğitim yapılamayacak.

Milli Eğitim Müdürlüğü'nden yapılan yazılı açıklamada, kent genelinde geçtiğimiz cuma gününden bu yana etkili kar yağışı ve buzlanma nedeniyle ulaşımda aksamalar yaşandığı ifade edildi.

MANİSA

Manisa Valiliği, il genelindeki yoğun kar yağışı ve olumsuz hava şartları nedeniyle yarın Demirci, Soma, Turgutlu ilçelerinde ilk ve orta dereceli okullarda eğitime yarın ara verildiğini duyurdu.

Valilikten yapılan açıklamaya göre Demirci, Soma, Turgutlu ilçelerindeki ilk ve orta dereceli okullarda eğitime bir gün süreyle ara verildi.

Ayrıca Ahmetli, Akhisar, Kırkağaç, Köprübaşı, Salihli, Selendi, Şehzadeler ve Yunusemre ilçelerinde taşımalı sistemle gelen öğrenciler için eğitime bir gün ara verildiği bildirildi.

Alaşehir, Gölmarmara, Gördes, Kula, Sarıgöl, Saruhanlı ilçelerinde ise eğitim öğretime devam edileceği kaydedildi.

Manisa detaylı açıklama için TIKLAYINIZ

İSTANBUL


İstanbul'da yoğun kar yağışı nedeniyle Vasip Şahin, Pazartesi günü açıkladığı tatil haberinden sonra Salı günü de okulların tatil olduğunu duyurmuştu. Öğrenciler bu sabah yine Vasip Şahin'e Twitter'dan tatil beklentilerini iletmeye başladı. Vasip Şahin'den gelen son dakika açıklamasına göre İstanbul'da okullar 11 Ocak Çarşamba günü tatil edildi.

BALIKESİR

Balıkesir'in üç ilçesinde tüm, bir ilçesinde de taşımalı eğitim yapılan okullarda, kar yağışı nedeniyle yarın eğitime ara verildi.

Valiliğin internet sitesinden yapılan duyuruya göre, merkez Altıeylül ve Karesi ile Dursunbey ilçelerinde olumsuz hava şartları nedeniyle özel eğitim kursları, ilkokul, ortaokul ve liseler yarın tatil edildi.

Erdek ilçesinde ise taşımalı eğitim kapsamındaki ve kırsal mahallelerde bulunan okullardaki öğrenciler için yarın eğitime ara verildi.

Bu ilçelerde kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan engelli ve hamile personel de idari izinli sayılacak.

EDİRNE

Edirne'de, olumsuz hava şartları nedeniyle il genelindeki okullarda eğitime 1 gün daha ara verildiği bildirildi.

Edirne Valiliğinden yapılan duyuruda, valilik kararı ile olumsuz hava şartları nedeniyle il genelindeki Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı tüm resmi ve özel okulların yarın da tatil edildiği belirtildi.

Kamu kurumlarında çalışan engelli ve hamile personelin de yarın idari izinli sayılacağı kaydedildi.

Valilik kararıyla dün ve bugün de okullar tatil edilmişti.


KIRKLARELİ

Kırklareli'nde, olumsuz hava şartları nedeniyle il genelindeki okullarda eğitime 1 gün daha ara verildi.

Kırklareli Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, olumsuz hava şartları nedeniyle il genelindeki Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı tüm resmi ve özel okulların yarın da tatil edildiği belirtildi.

Açıklamada kamu kurumlarında çalışan engelli ve hamile personelin de yarın idari izinli sayılacağı bildirildi.

Valilik kararıyla dün ve bugün de okullar tatil edilmişti.

ISPARTA

Isparta kent merkezinde sabah saatlerinde başlayan yoğun kar etkisini sürdürüyor. İl merkezinde kar kalınlığı 35 santimi geçti. Kar yağışı sonrası bugün öğleden sonra eğitim ve öğretime ara verilirken, Valilik kararıyla il merkezi ve merkeze bağlı belde ve köylerle taşımalı eğitim verilen okullarda yarın da eğitime ara verildiği açıklandı. Ayrıca yarın hamile ve engelli kamu çalışanlarının da idari izinli sayılacağı belirtildi. Yalvaç İlçesi’nde de yarın ilk ve orta dereceli okullarda eğitime ara verildiği açıklandı.

ORDU

ORDU İLİ GENELİNDE YOĞUN KAR YAĞIŞI NEDENİYLE 11 OCAK 2017 ÇARŞAMBA GÜNÜ İTİBARİYLE EĞİTİM-ÖĞRETİME ARA VERİLEN İLÇELERİMİZ

 
 
 

S.N.

İLÇE

TARİH

AÇIKLAMALAR

 

1

ALTINORDU

11 OCAK 2017

Eğitim-öğretim devam ediyor.

 

2

AKKUŞ

11 OCAK 2017

Fatih Ortaokulu, İMKB YBO ve Ahmet Cürebal İmam Hatip Ortaokulu hariç; Yoğun kar yağışı nedeniyle (1) bir gün süreyle eğitim-öğretime ara verildi.

 

3

AYBASTI

11 OCAK 2017

Eğitim-öğretim devam ediyor.

 

4

ÇAMAŞ

11 OCAK 2017

Eğitim-öğretim devam ediyor.

 

5

ÇATALPINAR

11 OCAK 2017

Eğitim-öğretim devam ediyor.

 

6

ÇAYBAŞI

11 OCAK 2017

Eğitim-öğretim devam ediyor.

 

7

FATSA

11 OCAK 2017

Eğitim-öğretim devam ediyor.

 

8

GÖLKÖY

11 OCAK 2017

Eğitim-öğretim devam ediyor.

 

9

GÜLYALI

11 OCAK 2017

Eğitim-öğretim devam ediyor.

 

10

GÜRGENTEPE

11 OCAK 2017

Eğitim-öğretim devam ediyor.

 

11

İKİZCE

11 OCAK 2017

Yoğun kar yağışı nedeniyle (1) bir gün süreyle eğitim-öğretime ara verildi.

 

12

KABADÜZ

11 OCAK 2017

Eğitim-öğretim devam ediyor.

 

13

KABATAŞ

11 OCAK 2017

Eğitim-öğretim devam ediyor.

 

14

KORGAN

11 OCAK 2017

Eğitim-öğretim devam ediyor. Taşımalı eğitim kapsamında okula gelen öğrencilerin 1 (bir) gün idari izinli sayılmasına karar verilmiştir.

 

15

KUMRU

11 OCAK 2017

Eğitim-öğretim devam ediyor. Taşımalı eğitim kapsamında okula gelen öğrencilerin 1 (bir) gün idari izinli sayılmasına karar verilmiştir.

 

16

MESUDİYE

11 OCAK 2017

Eğitim-öğretim devam ediyor.

 

17

PERŞEMBE

11 OCAK 2017

Eğitim-öğretim devam ediyor.

 

18

ULUBEY

11 OCAK 2017

Eğitim-öğretim devam ediyor.

 

19

 ÜNYE

11 OCAK 2017

Eğitim-öğretim devam ediyor.


www.mebpersonel.com

Son Güncelleme: 10.01.2017 23:15
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
selin 2017-01-10 20:10:57

kocaelinde okullar tatil mi