banner374
16 Eylül 2015 Çarşamba 00:51
Yeni eğitim yılında Soma unutulmadı
 Köklü geçmişi ile kurulduğu günden bu yana eğitime destek veren Türk Eğitim Vakfı (TEV), 14 Eylül Pazartesi günü, ‘Soma Umut Fonu’ndan yararlanan bursiyerleri ve fonun bağışçılarını ‘Okula Dönüş’ pikniğinde buluşturdu.
Etkinlikte davetlilere, “Hoş Geldiniz” konuşması yapan TEV Genel Müdürü M. Yıldız Günay, “Bugün, TEV Ailesi olarak bir araya gelerek eğitim dönemine hep beraber anlamlı ve umutlu bir başlangıç yapmak, bağışçılarımızın destekleri ve değerli velilerinin çabaları sayesinde öğrencilerimizin eğitimlerine devam ettiğini görerek umutla geleceğe bakmak için buradayız” dedi.
Günay konuşmasına şöyle devam etti:
“Her yıl gerçekleştirmeyi planladığımız bu toplantılarla; Soma’da nice senelerde, başarıları ve mutlu günleri kutlamak için bir araya gelmeyi diliyorum.TEV olarak, sizlerden aldığımız destek ile Soma’ya  Türkiye’nin en büyük ve en uzun süreli burs desteğini vermek için var gücümüzle çalıştık. 2014 yılından itibaren, fonumuz hem bireysel hem de kurumsal bağışlar ile her geçen gün büyümeye devam ediyor. Bu süreçte toplam 111 kurum ve yaklaşık 1000 kişi TEV aracılığıyla Soma’ya destek verdi. Bu kapsamında Milli Eğitim Bakanlığı koordinasyonuyla belirlediğimiz 165 öğrencimize eğitim hayatları boyunca destek olunacak. ” 
banner182
Son Güncelleme: 16.09.2015 00:52
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol