banner374
11 Ağustos 2016 Perşembe 14:42
YÖK'ten kapatılan üniversite öğrencileri için açıklama
 İşte YÖK'ten yapılan açıklama:
Kapatılan vakıf yükseköğretim kumullarındaki öğrencilerin durumlarının görüşüldüğü Yükseköğretim Yürütme Kurulu toplantısında bu öğrencilere ilişkin karar alındı. 10.08.2016 tarihinde gerçekleştirilen toplantıda kapatılan vakıf yükseköğretim kumullarındaki öğrencilerin özellikle aynı ilde kalma talepleri değerlendirildi.

Toplantı sonrasında alınan karara göre kapatılan vakıf yükseköğretim kumullarındaki öğrenciler ÖSYM tarafından kayıt olduğu yıldaki puanları esas alınarak merkezi olarak yerleştirildikten sonra eğer isterlerse kapatılan vakıf yükseköğretim kurumunun bulunduğu ildeki devlet veya vakıf yükseköğretim kumrularında "özel öğrenci" statüsünde ders alabilecekler. Öğrencilerin aldığı dersler yerleştirildiği üniversite tarafından sayılacak. Bu öğrenciler özel öğrenci olarak ders aldıkları üniversitenin diplomasını değil, yerleştirildiği üniversitenin diplomasını alacak.

Toplantıda alınan diğer bir karara göre de kapatılan üniversitelerin öğrencileri kurumlar arası yatay geçiş yönetmeliği kapsamında, isteyen vakıf yükseköğretim kumullarına, kapatılan üniversitesindeki "not ortalaması" ile yatay geçiş yapabilecek. Kurumlar arası yatay geçiş başvuruları bu kapsamda 31 Ağustos 2016 tarihine kadar uzatıldı.
banner182
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol