banner374
15 Aralık 2015 Salı 11:44
2016 Lisans KPSS ne zaman yapılacak?
  Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi(ÖSYM) 2016 yılı sınav takvimini yaklaşık 1 ay önce açıklamıştı. Açıklanan sınav takviminde 2016 yılından geçerli olmak üzere sınav sonuçlarının açıklanacağı tarih de yer alıyor. Yapılan yazılı açıklama sonrasında ÖSYM'nin de resmi web sitesine 2016 sınav takvimi yerleştirildi. Adaylar bu süreçte en çok ''2016 Lisans KPSS ne zaman, Lisans KPSS tarihleri ne zaman?'' sorusunu merak ediyorlar.

 2016 yılında Kamu Personel Seçme Sınavı yani KPSS çerçevesinde Lisans mezunları için ÖSYM tarafından sınav 22 Mayıs Cumartesi yapılacak. Sınavın neden öne çekildiği ile ilgili bilgi paylaşılmadı. Bilindiği gibi Lisans KPSS her yıl Temmuz ayının ilk haftasında yapılırdı. Fakat 2016 yılında Lisans KPSS'nin 22 Mayısta olmasının sebebi öğretmenlik alan bilgisi testi ile ilintili olabilir, diye düşünülüyor.

 Lisans KPSS sınav sonuçları ise 9 Haziranda açıklanacak. Sınava giren binlerce aday ''Sınav ne zaman açıklanacak?'' diye sorular sormamış olacak, sınavın açıklanacağı tarih de belli olduğu için adaylar bu anlamda rahatlamış olacak. Sınav açıklandıktan sonra ise ÖABT'ye yaklaşık 40 günlük bir süre zarfı kalıyor. Bu son günlerde ise öğretmen adayları son kozlarını oynayacak.

 2016 Lisans KPSS ile ilgili bilgiler şimdilik bu şekilde, sınav 22 Mayıs 2016'da, sınav sonuçları ise 9 Haziran'da. 2016 Lisans KPSS ve ÖSYM ile ilgili her türlü bilgi ve haber Mebpersonel.com'da olmaya devam edecek.

 Mebpersonel.com / Özel Haber
banner182
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
Öğretmen 13 ay önce

EN azından haziranın 3.haftası olsaydı kpss .nasıl Yetiştirecegiz tekrar nasıl yapacağız.keşke yaz döneminde açıklansaydı.