banner374
01 Mart 2016 Salı 11:02
2016 Özür Grubu Atamaları Ne Zaman Yapılacak?
Milli Eğitim Bakanlığı bilindiği üzere yılda 2 defa öğretmenlerin özür grubuna bağlı yer değiştirme işlemlerini gerçekleştiriyor. Geçtiğimiz ay özür grubu atamaları yapılmış ve 60 bin öğretmen yer değiştirmişti. Yazın yapılacak özür grubu atamalarında bu dönemde tercih yapacak öğretmenler ve geçtiğimiz özür grubu atamalarında başvuru yapmış fakat yer değiştirememiş öğretmenler merak ediyor.

 Şubat ayını geride bıraktığımız şu günlerde yazın yapılacak MEB özür grubu atamaları için şu anda resmi veya gayrıresmi herhangi bir açıklama yok. Fakat özür grubu atamalarının öğretmen atamalarından önce yapılacağı düşünülüyor. MEB 2016 Özür grubu atamaları muhtemelen Ağustos ayının ortasına ulaşmadan yapılacak. Bakanlığın öğretmen kadroları Türkiye genelinde %90 seviyelerini aştığından artık yer değiştirme işlemleri çok daha zorlaşacak. Önümüzdeki bir kaç yıl içerisinde özür grubuna bağlı yer değiştirme işlemlerinin durma noktasına geleceği düşünülüyor.

 MEB, 2016 yılı özür grubu atama takvimini önümüzdeki haftalarda veya aylarda yayınlayacak. Takvime göre yapılacak iş ve işlemleri ile özür grubu atamaları 1. aşama, 2. aşama başvurular, atamalar, göreve başlamadan önce önceki kurum ile ilişik kesme gibi durumlar hakkında web sitemizde bilgi bulabileceksiniz. 

2016 yılı Özür grubu atamaları hakkında her şey bu sayfada olacak ve biz, siz değerli okuyucularımız için bilgi paylaşımına devam edeceğiz. Bizi takip etmeye devam ediniz.

Mebpersonel.com / Özel Haber
banner182
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
İLÇE EMRİ İSTİYORUZ 10 ay önce

ÖZÜR GRUBU ATAMALARINDA İL İÇİNDE İLÇE EMRİ İSTİYORUZ. İL DIŞI ÖZÜR GRUBUNA İL EMRİ VERİLMELİDİR.

Avatar
MEHMET 10 ay önce

Merakla bekliyoruz bakalım.2015 de ilk atama sosyal bilgiler ve coğrafya öğretmenleri soruların mahkemelik olması sebebiyle eylül değilde ekim ayın da başladılar göreve.Son yıllarda 1 yıllık hizmet süresinde 30 eylül son gün olarak belirlenmekte.İnşAllah bizleri de düşünürler.

Avatar
Serap D Koçtürk 10 ay önce

şubatta ayrı kaldık eş ve çocuklarımızdan artık bitsin bu hasret.. aile bütünlüğümüz anayasal güvence altında ise bu uygulanmalıdır. çok mağdur olduk çok..

Avatar
Gül 6 ay önce

Onca çaba emek ve bekleyisten sonra atanan bir sosyal bilgiler ogretmeniyim.ozur gurubu tayinleri bizide kapsamlı.biz secmedik geç atanmayi.biz başladığımızda eylülde atanan öğretmenler maaşlarını bile almıştı.ekim ayının sonuydu bizim baslamamiz.Adil,sosyal,hukuk devletimizin bizi mağdur etmemesi tek ümidimiz. Sizde sesimiz olun bu süreçte.