banner374
14 Aralık 2015 Pazartesi 14:30
2016 Şubat Öğretmen Atamaları - Branş Branş Öğretmen İhtiyaç Sayıları

 2016 Şubat Öğretmen Atamaları - Branş Branş Öğretmen İhtiyaç Sayıları.  2016 Şubat ayında yapılacak öğretmen atamalarına sayılar günler kala öğretmen adaylarını büyük bir heyecan sarmış gibi gözüküyor. Öğretmen adayları 30 Bin Şubat ayı öğretmen atamalarında kendi branşlarına verilecek kadroları merak ediyor. 2016 Şubat ayı öğretmen atamaları için hazırlamış olduğumuz bu tabloda branş branş öğretmen ihtiyaç sayılarını bulabileceksiniz.

  2016 Şubat Öğretmen Atamaları- Branş Branş Öğretmen İhtiyaç Sayıları. Öğretmen atamaları için kullanılacak ihtiyaç sayıları netleşiyor. Ayrıntılar haberimizde
Yaklaşık 1 aydır en çok öğretmen açığı bulunan 25 alanın branş atama analizlerini yaptık. Her gün farklı bir branşın öğretmen atama analizleri sonucu elde edilen veriler de göz önüne alınarak tahmini branş kontenjan tablomuzu siz öğretmen adaylarımız için paylaşıyoruz..

30 Bin Şubat Öğretmen atamaları için,  Branş Branş Öğretmen İhtiyaçları  Tablosu. Bu haberimizde öğretmen atamaları için öğretmen ihtiyaç sayılarının  bulabileceksiniz...

 Öğretmen Atamaları Tahmini Kontenjanları . 2016 Öğretmen Atamaları - 30 Bin Şubat Ataması - Tahmini Kontenjan Dağılımı (Tüm Branşlar). Tüm branşlara göre hazırlanan öğretmen atamaları, öğretmen ihtiyaç  tablosu. 

2016 yılı öğretmen atamaları için  toplamda 50 Bin atama yapılacağı tahmin ediliyor. Bu 50 atamanın 30 bini Şubat ayı öğretmen atamaları için kullanılacak.   Öğretmen atamaları için norm kadro güncellemeleri tamamlandı. Branş branş öğretmen ihtiyaçları il memler tarafından ilan edilmeye başlandı. 2016 yılında Şubat ayında yapılacak  Öğretmen atamaları için 30 bin kadro tahsis edilecek. Milli Eğitim Bakanlığı tahsis edilen bu 30 Bin kadro için 109 branşta öğretmen atamaları yapacak. Öğretmen atamaları için tahsis edilen bu kadrolardan en çok kadroyu hangi branşın alacağı, branş branş ne kadar kadro ayrılacağı büyük merak konusu.

2016 Yılı Öğretmen Atamaları - 30 Bin Şubat Ataması-Tahmini Branş Kontenjan Dağılımı.
 Öğretmen atamaları için sayılı günler kala, öğretmen adayları branş kontenjan dağılımlarını merak ediyor. Bilindiği üzere MEB norm güncelleme işlemlerini 11 Kasım 2015 itibariyle tamamladı. Branş Branş öğretmen açıklarını ilerleyen günlerde MEB 2016 yılı öğretmen atamaları öncesi ilan edecek. 2016 yılında Şubat ayında ve Ağustos ayında öğretmen atamaları yapılacak. Öğretmen atamaları için belirlenen kadrolar daha önce Başbakan Davutoğlu ve Bakan Avcı'nın  açıklamaları doğrultusunsa 30 Bin Şubat ataması, 20 Bin de Ağustos Öğretmen atamaları olmak üzere toplamda 2016'da en az 50 bin öğretmen daha kadroya kavuşacak.
Atama Bekleyen Öğretmenlerin Buluşma Noktası İçin Aşağıda ki Resmi Tıklayınız


Ayrıca Öğretmen atamaları anketimize katılarak kendi branşınıza oy verebilirsiniz.

-ANKETE KATILMAK İÇİN TIKLAYINIZ


EN ÇOK İHTİYACI BULUNAN BRANŞLARIN ŞUBAT ÖĞRETMEN ATAMALARI İÇİN KULLANILACAK ÖĞRETMEN İHTİYAÇ SAYILARI TOPLAM İHTİYAÇTA ORANSAL OLARAK ŞU ŞEKİLDE OLACAKTIR.

-Bu sayılar il memlerin norm fazlası öğretmen atamalarında açıklanan branş branş ihtiyaçları baz alınarak alınmıştır.
-Branşınızın karşısında yazan yüzdelik dilimi genel öğretmen açığı sayısına oranlarsanız branşınızın açığını bulabilirsiniz.


www.mebpersonel.com


banner182
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
Branş öğretmenleri intihar eşiğinde 13 ay önce

branşlar öğretmeleri kan ağlıyor...aileler paramparça...matematik-kimya -fizik-edebiyat-tarih...gülsün artık...dinci ne ingilizceciler hep mutlular...yeter sıra bizde

Misafir Avatar
öğretmen 13 ay önce @Branş öğretmenleri intihar eşiğinde

sanki diğerlerinin durumu çok iyi de

Beğenmedim! (0)
Avatar
sınıfçı 13 ay önce

sınıfa 5000 atama !

Avatar
Adanalı 13 ay önce

Doğru bulmuyorum. Eylülde %7 olan ilkmat şubatta nasıl %6 oluyor.
1- Şubat atamalarında 50 altında kalanlar ve ihtiyaç olduğu halde mezun bulamayan branşlar diğer branşlara dağılıtılır.
2- Şubat atamalarında branşlar arasındaki uçurumlar eylüle göre az olur ve ortanca değer etrafında yığılma olur.
Sonuçları:
1- Bütün bunlardan en fazla istifade eden branşlar ihtiyaç listesinin dördüncü sırası ile onuncu sırası arasıdır. Çünkü 3500 ü kolay kolay hiç bir branş geçemez ve ilk üç branş dört beşten çok fazla kopamaz.
2- Eylüle göre en yüksek artış oranını pdr yapacaktır. İlkmatta 2200-2500 arası bir yere oturacaktır...

Avatar
Yeminle KİMYA DERSİNE sözelci giriyor. 13 ay önce

650 ki̇mya şubatta atansin...muşta ki̇mya dersi̇ne sözelci̇ deği̇lde ki̇mya öğretmeni̇ gi̇rsi̇n...li̇seli̇ gençlere ayip deği̇l mi̇

Avatar
Sınıf Öğretmenliği 5 bin 13 ay önce

Şubatta 5 bin atama hakkimizdir . 18 bin açığa rağmen 78 puanla kapatılan bölümümüzde hakkımızı arıyoruz

Avatar
Genele göre değil reele göre 2000 kimya açığı 13 ay önce

bu nedir böyle...2000 kimya açığı var...şubatta 615 atama bu kadar basit

Avatar
tanju.PDR 13 ay önce

Bakın sevgili sayfa yöneticileri, PDR'nin %8.7 oranı var. Zaten 11.000 açığı var. 30.000'in %8.7'si 2.600+ kontenjan yapar. Zaten mağdur olduk, telafi edeceklerini soylediler. Siz gidip 1.900 yazıyorsunuz. Lütfen matematiksel sayıları yazın. Yazmayacaksanız bunu buraya koymanın anlamı yok. Bütün branşlara saygı !

Avatar
ot 13 ay önce

sınıf 4000
ingilizce 3800
dkab 3600 küsür olur ancak .