banner406
banner396
28 Haziran 2016 Salı 11:02
73 Bakan Gören MEB, Böyle Bakan Görmedi!
 Milli Eğitim Bakanlığı, bilindiği üzere içten içe çökmekte, uyandığımız her günde eğitim adına, öğretmenler adına, öğrenciler adına kapkara haberlerle karşılaşmaktayız. Son 2 ayda eğitimde büyük depremler yaşandı, Türk Milli Eğitim sisteminin temel taşları ile oynandı ve hala oynanmaya devam ediliyor. Bakanlık, işin ciddiyetini bilmeden derin sularda yüzüyor.

Ak Parti Genel Başkanı ve Başbakan Binali Yıldırım tarafından kurulan yeni hükümet kabinesinde Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz yer almıştı. Bilindiği üzere Yılmaz eğitimin içinden gelen biri değil. Kamuoyu ve eğitim camiası Yılmaz'ın icraatlerini merak ederken bakanlık ve eğitim 2-3 ay içerisinde neredeyse yap-boz'a döndü. Bakan Yılmaz'ın icraatleri ise eğitimciler başta olmak üzere tüm yurttaşlara ''PES'' dedirtti.

Bakan Yılmaz, geldiği günden bu yana eğitim adına hiç iyi haber vermedi. Ağustos ayında öğretmen atamasının yapılmayacağını çok rahat ve soğukkanlılıkla açıklayan bakan Yılmaz, atama bekleyen öğretmenleri ve eğitim camiasını şoka uğratmıştı. Ardından sözleşmeli öğretmenlik sistemini de dillendirince bakan Yılmaz'a öfke arttı. Bütün bunların yanı sıra öğretmenlerin seminer yerleri, müdür yardımcılığı sınavı, şube müdürlerinin çilesi, 4+4+4'ün ağır hezimeti, 300.000 öğrencinin TEOG'dan sıfır çekmesi gibi eğitim adına zerre umut vermeyen haberler ve bunlar gibi onlarca haber son haftalarda gelmeye başladı.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün kurduğu Cumhuriyetimizin İcra Vekilleri heyetinde ilk Maarif Bakanı Rıza Nur idi. 1920 yılından bu tarafa 96 yıl geçti. Memleketimiz kıtlık yılları, dünyanın ekonomik krize girmesi ve II. Dünya savaşı tehlikeleri yaşadı. 1960 ve 1980 yıllarında yapılan darbeler malesef ki ülkemize zarar verdi. Yine en son 2000'li yılların başında çıkan kriz ülkemizi sarstı. 1920'den 2016'ya dek 73 bakan gören Milli Eğitim'de Cumhuriyetimizin en sıkıntılı günlerinde bile böyle kara haberle duyulmamıştı. 

Atama bekleyen öğretmenlerin %100'üne yakını, halen görevde bulunan öğretmenlerin çoğunluğu, Müdür yardımcısı olmak isteyen öğretmenler, şube müdürleri, eş durumu bekleyenler, eğitim camiası içerisinde bulunan vatandaşların büyük kısmı Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz'ın çok geç olmadan yaptığı yanlışlardan dönmesini bekliyor. Aksi takdirde bakan Yılmaz'ı tarih asla ve kat'a unutmayacaktır.
Son Güncelleme: 28.06.2016 11:20