banner374
11 Nisan 2016 Pazartesi 09:54
Aday Öğretmenlik Sınav Sonuçları İçin Tarih
 Milli Eğitim Bakanlığı 2016 yılı Asli Öğretmenliğe Geçiş Sınavı yazılı sonuçlarının açıklanma tarihi ile ilgili MEB'in takviminde değişikliğe gidildi. 8 Nisan 2016 tarihinde yayınlanması planlanan asli öğretmenliğe geçiş sınav sonuçları ertelendi.

Aday öğretmenler bilindiği üzere, Mart ayının 19'unda Asli Öğretmenliğe Geçiş Sınavı'na girmişti. Sınavın hemen ardından bakanlık sınav soruları ve cevaplarını açıklamıştı. Ardından MEB 2016 Aday öğretmenlik sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? sorusu gündeme oturmuştu. MEB'in takvimine göre sonuçların 8 Nisan'da açıklanması gerekiyordu. Bazı kaynaklara göre daha başka tarihler verilmişti.

2016 yılı Milli Eğitim Bakanlığı Asli Öğretmenliğe Geçiş Yazılı sınav sonuçlarının kesin açıklanacağı tarih bakanlık tarafından açıklandı. 2016 yılı Aday öğretmenlik sınav sonuçları 18 Nisan 2016 tarihinde Milli Eğitim Bakanlığı'nın resmi web sitesinde açıklanacak. Adaylar TC kimlik numaları ve şifreleri ile sınav sonuçlarını öğrenebilecekler. Ayrıca sınav sonuçlarının basılı olduğu sonuç belgesi adaylara gönderilmeyecek.

Yazılı sınav sonuçlarının ötelenmesinin sebebi ise mülakat/sözlü sınavlar olduğu tahmin ediliyor. Bilindiği üzere 2016 yılında yapılan Asli Öğretmenliğe Geçiş sınavına yaklaşık 14 bin 500 öğretmen katılmıştı. Bu aday öğretmenler ise 2015 yılının Şubat ayında atanmıştı. Sonuçların 18 Nisan'dan önce açıklanma durumu olduğu anda Mebpersonel.com'dan sınav sonuçlarınızı öğrenebileceksiniz. Süreci yakından takip edip siz değerli okuyucularımızı bilgilendirmeye devam edeceğiz. Bizi takip etmeye devam ediniz.

Mebpersonel.com / Özel Haber
 

www.mebpersonel.com

banner182
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
Mert 8 ay önce

İnşAllah çabuk açıklanır herkes sabırsızlıkla o günü bekliyor ve inşAllah herkes için hayırlısı olur.

Avatar
alparslan 8 ay önce

sendikalardan istifa sürecinin 14 nisanda bitecek olması, binlerce kişinin stajyerlik ile tehdit edilerek sarı sendikamsı görüntüye üye yapılmış olması da tesadüftür herhalde.

Avatar
Harun 8 ay önce

Bu adaletsizliğin hesabını ALLAH soracak elbette. Biraz da ununu eleyip eleğini asanları sınava,mülakata tabi tutun.

Avatar
dilek 8 ay önce

şu şifre işini anlamadım bizlere şifre verilmedi ki

Misafir Avatar
Erdal KARA 8 ay önce @dilek

Mebbis kullanıcı adınız tc kimlik numaranız olduğuna göre şifrede mebbis şifreniz olur sanırım

Beğenmedim! (0)