banner374
23 Mart 2016 Çarşamba 10:15
Aday Öğretmenlik Sınav Sonuçları ne zaman açıklanır?

 Milli Eğitim Bakanlığı(MEB) bilindiği üzere geçtiğimiz hafta sonu Asli Öğretmenliğe Geçiş Sınavı gerçekleştirdi. Sınav 19 Mart 2016 Cumartesi günü Türkiye genelinde tüm illerde yapıldı. Sınava 2015 yılının Şubat ayında ataması yapılan yaklaşık 15 bin öğretmen katıldı. Sınav soruları ve cevapları ise geçtiğimiz gün Milli Eğitim Bakanlığı resmi web sitesinden yayınlanmıştı.

 Sınav, soruları ve cevapların ardından şimdi de sınav sonuçları merak edilmeye başlandı. Öte yandan İl Milli Eğitim Müdürlükleri de mülakatlar için duyuruya çıkmaya başladı hatta bazı il MEM'lerin mülakatları tamamladığı konuşuluyor. Mülakat sonuçları her ne olursa olsun adayların yazılı sınavdan 60 puan ve üzerinde alamaması adaylıklarını kaldırmayacak. Bu yüzden sınav sonuçları da merak ediliyor.

 2016 MEB Asli Öğretmenliğe Geçiş Sınavı(Aday Öğretmenlik)-19.03.2016 sonuçları 8 Nisan 2016 tarihinde Milli Eğitim Bakanlığı'nın resmi web sitesi- meb.gov.tr adresinden açıklanacak. Sonuçların daha önceki bir tarihte açıklanma ihtimali de bulunuyor. Geçtiğimiz dönemlerde MEB'in yaptığı çeşitli sınavlarda belirtilen tarihlerden erken sonuç açıklama işlemleri olmuştu.

 MEB Aday Öğretmenlik sınav sonuçları ve mülakatlara dair her türlü gelişmeyi takip edip siz değerli öğretmenlerimizi bilgilendirmeye devam edeceğiz. Bizi takip etmeye devam ediniz.

 Mebpersonel.com / Özel Haber

www.mebpersonel.com

banner182
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
Fatih 9 ay önce

Mülakat sonuçları her ne olursa olsun adayların yazılı sınavdan 60 puan ve üzerinde alamaması adaylıklarını kaldırmayacak. Bu yüzden sınav sonuçları da merak ediliyor. Bu cumlenize istanaden kilavuz da sadece aritmetik ortalama yaziyor. Kaynak gosterirmisiniz?

Avatar
mito 9 ay önce

evet hocam doğru söylemiş. biz mi klavuzu yanlış okuduk siz mi ? 60 alma zorunluluğu yok . sınav ve mülakat ortalaması 60 üzerinde olmalıdır yazıyor

Avatar
ela 9 ay önce

sorumsuzca haber yapıyosun