banner374
21 Eylül 2016 Çarşamba 14:19
Ali Yalçın'dan Norm Fazlaları Atamaları İle İlgili Önemli Açıklamalar
Ali Yalçın'dan norm fazlaları atamaları ile ilgili önemli açıklamalar. Eğitim Bir Sen Genel Başkanı Ali Yalçın twitter adresi üzerinden, norm fazlası öğretmen atamaları ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu. İşte o açıklamalar:


"Milli Eğitim Bakanlığı norm fazlası öğretmenleri dengeli dağıtmaya ve öğretmen ihtiyacının önemli bir kısmını eritmeye çalışıyor.Normlar önceden güncellendiğinden dönem başı değişen durum dikkate alınmadan yapılacak tasarruf mağdur oluşturabilir.Güncellemek lazım. Bu teklifimizi dün yazı ile de Bakanlığa ilettik.Fakat bugün süreç başladı.Burada maksat okuldaki ders yükü dağıtımı yapıldıktan sonra ders yükünün dışında kalan öğretmeni değerlendirmekse ve norm güncellemesi öne alınamayacaksa o zaman en azından bu durumu iyi yönetmeli Ders yüküne dahil olma kriteri norm ölçütlerine göre belirlenmeli,aksi durumda sorumluluğun idarelerde olacağının altı çizilmeli ve ders yükü dışındaki öğretmenleri buna göre değerlendirilmeli.Norm ilerde açıldığında okullar ihtiyaç durumuna göre tuttuğu öğretmeni norma dahil etmeli.Bu süreçte sorumluluk okul idarelerinde olmalı.Bu durum fiilen norm güncellemesinin yapılması anlamına gelir. Bunun için uzun zamana da ihtiyaç yok gün içinde yapılabilir.Bir yazı yeterlidir diye düşünüyoruz."


   

www.mebpersonel.com

banner182
Son Güncelleme: 21.09.2016 14:37
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
Ali 3 ay önce

bu adamın söylediklerinden hiçbir şey anlamıyorum

Avatar
Müdür acil 3 ay önce

Sayın Yalçın +4 ler için bir açıklama bekliyoruz.okullarda işlerimiz cogaldi idarecileri hala atamadilar.sinavlilar 9 eylül dendi 19 eylül geçti hala beceremeyen il memlerce var.gorev suresi uzatılacak mudur yardımcıları izin yeri boş onlarida verseler ya bekletiyorlar bizi.yani idarecisiz okul idare etmeye çalışıyoruz.

Avatar
Bağımsız 3 ay önce

Zaten MEB'in genelgeside dediği gibi..Ortada öneri yok.. Norm fazlası durumunda olan öğretmenlerin. Norm fazlası olması kendi tercihi değilki...bunların çoğu katakülle ile norm fazlası haline getirilmiş öğretmenlerdir...