banner374
26 Mayıs 2016 Perşembe 11:30
Atama Bekleyen Öğretmenler İsmet Yılmaz'dan Umutlu
 Geçtiğimiz günlerde 65. hükümet kuruldu. Eski Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, yerini İsmet Yılmaz'a bıraktı. Ak Parti genel başkanı ve başbakan Binali Yıldırım tarafından kurulan 65. hükümetin yeni Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz oldu.

Bilindiği üzere 22 Mayıs 2016 tarihinde Lisans düzeyinde Kamu Personel Seçme Sınavı(KPSS) gerçekleştirildi ve ÖABT sınavı olmayan ve atama bekleyen öğretmenler için sınav süreci bitti. Alan sınavı olan öğretmenlik branşları için ise 24 Temmuz 2016 tarihinde Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi(ÖABT) gerçekleştirilecek.

Milli Eğitim Bakanlığı'nın 2016 yılı yaz dönemi öğretmen atama sayısı için şu an için şu ana kadar resmi bir çalışma yapılmadı. Dün, Milli Eğitim Bakanı'nın değişmesi atama bekleyen öğretmenlerde heyecana sebep oldu.

Atama bekleyen öğretmenler eski bakandan olumlu bir karşılık alamamıştı. 414 bin işsiz öğretmen yeni Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz'dan 2016 yılı Ağustos-Eylül döneminde 50 bin ve 2017 yılının Şubat ayında ise öğretmen açığının tamamen kapatılmasını talep ediyor. Bakan Yılmaz'dan umutlu olan öğretmenler heyecanla atama müjdesi bekliyor.

Yeni Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz'ın ise öğretmen atamalarındaki tutumu ve işsiz öğretmenler konusundaki hassasiyetini önümüzdekü günlerde hep beraber göreceğiz. 2016 yılı öğretmen atamaları sürecini ilgi ile ve yakından takip edip siz değerli atama bekleyen öğretmenleri ve kamuoyunu bilgilendirmeye devam edeceğiz. Bizi takip etmeye devam ediniz.

Mebpersonel.com / Özel Haber

www.mebpersonel.com

banner182
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol