banner374
05 Ocak 2016 Salı 15:11
Danıştay İlksan Üyeliğinin Zorunlu Olduğuna Karar Verdi

 Toplu sözleşme görüşmelerinden alınan karar gereği 2016 yılından sonra ilksan  üyeliği zorunlu olmaktan çıkıp ve  mevcut üyelerin de istafa ederek birikmiş aidatlarını alabileceği yönünde olmuştu. 

Bu karar sonrası İlksan  tarafından konu danıştaya  taşınmıştı ve danıştay bu konuda toplu sözleme görüşmelrinde ki ilgili 9. maddenin yürütmenin, durdurulmasına  karar verdi. Özetle bu karar ile öğretmenler ilksan üyeliginden  istifa edemeyecek ve zorunluluk devam edecek.

İŞTE KARAR YAZILARI

MEBPERSONEL.COM/ÖZELHABER


www.mebpersonel.com

banner182
Son Güncelleme: 05.01.2016 15:29
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
murat 12 ay önce

yaşasın adalet haraç a devam

Avatar
nadir 12 ay önce

toplu sözleşmede alınan kararlar kanun niteliğindedir danıştaya değil anayasa mahkemesine dava açılmalı o da ilksanın yapabileceği iş değil.

Avatar
Mehmet Turgut 12 ay önce

Bu saçmalık zorunlu haraç vermeye devam edecez yani. İklsan hayatımda gördüğüm en saçma en gereksiz sandıktır.

Avatar
derya 12 ay önce

zorun vay be ondan sonra özgürlük hak hukuk

Avatar
Zafer 12 ay önce

Başlık yanlış. Üyeliğin ihtiyari hale gelmesi kanunla olur , toplu sözleşme ile olmaz demiş Danıştay. hangi devirde yaşıyoruz? Zorla üyelik mi olur. Kanun koyucu bunu kaldırabiliriz diyor zaten. Yakında bu sorun çözülür. Çünkü kimse burada üye olarak kalmak istemiyor. Yönetim kurulu hariç !

Avatar
Eşref 12 ay önce

Tüm geliri faiz olan bir kurumda ne hayır gelir.

Avatar
mehmet 12 ay önce

Ben bu kararın alınmasına sebep olan ilksandaki büyün yetkililere hakkımı helal etmiyor, onların zalim kişiler olduklarını düşünüyorum.. Allah'ım bizleri zorla bu çarkın içinde tutan zihniyeti kahretsin inşAllah.... Nasıl bir zihniyet bu ya arkadaş anlamış değilim..... Bu zalimler neyin mücadelesini veriyorlar böyleee. Eyyy İLKSAN siz hırsızsınızz... gaspçısınız.......her ay benden zorla çalıyor , gasp ediyor ve yaptığınız pissss işlerinizin vebaline de ortak ediyorsunuz..... Sizleri Allah'a havale ediyorum....Haram zıkkım olsun benden aldıklarınız....

Avatar
adnan yılmaz 12 ay önce

arkadaşlar emeklilikte şu an 20000 l üzerinde veriyor.çıkmak çok karlı değil gibi.